Serie A: Wściekli kibice przerwali mecz i zabrali piłkarzom koszulki! (wideo)

Do skandalu doszło podczas pojedynku 33. kolejki pomiędzy Genoą a Sieną. Spotkanie musiało zostać przerwane w drugiej połowie z powodu ataku rozwścieczonych kibiców gospodarzy na swoich ulubieńców, którzy wysoko przegrywali.

Konrad Kostorz

Kibicom Genoa CFC nie spodobała się postawa podopiecznych Alberto Malesaniego, którzy zawodzą od wielu tygodni i zajmują dopiero 17. miejsce w tabeli, a w niedzielę przegrywali po 50 minutach gry już 0:4 z nie najsilniejszą Sieną.

Kłopoty na Stadio Luigi Ferraris rozpoczęły się, gdy na murawę poleciały z trybun petardy. Po chwili kibice zaczęli domagać się od zawodników koszulek, uważając, że są oni niegodni klubowych barw i Paolo Tagliavento musiał przerwać rywalizację.

Negocjacje z fanami rozpoczął kapitan, Marco Rossi. Ostatecznie zawodnicy zgodzili się oddać trykoty kibicom za wyjątkiem Giuseppe Sculliego, który przekonywał, że zawsze dawał z siebie wszystko dla Genoi. Z kolei Giandomenico Mesto płakał, rozstając się z koszulką.

Ostatecznie spotkanie udało się dokończyć, a Rossoblu zdobyli honorowego gola i przegrali 1:4.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)