Dublet Daniela Mąki na otarcie łez - relacja z meczu KS Polkowice - Polonia Bytom

Dwa gola Daniela Mąki pozwoliły Polonii Bytom z honorem pożegnać I ligę. Podopieczni Dariusza Fornalaka zwyciężyli na wyjeździe z innym spadkowiczem, KS Polkowice.

Szymon Mierzyński

Od pierwszego gwizdka sędziego goście z Górnego Śląska osiągnęli przewagę i ostrzeliwali bramkę Przemysława Kazimierczaka. Efekty nadeszły po upływie kwadransa. Przemysław Szkatuła popisał się precyzyjną centrą do Daniela Mąki, a 24-letni napastnik skutecznie przymierzył głową.

Dopiero niekorzystny wynik przebudził zawodników Janusza Kudyby i wkrótce świetną szansę zmarnował Damian Piotrowski. Pomocnik gospodarzy dostał idealne podanie od Mateusza Piątkowskiego, ale nie trafił między słupki z 5 metrów.

Polkowiczanie nie potrafili zyskać przewagi na dłużej, a Polonia spokojnie czekała na dogodny moment, by "ukąsić" po raz drugi. Dopięła swego w 39. minucie. Rafał Darda sfaulował w polu karnym Mąkę i arbiter wskazał na "wapno". Jakby tego było mało, defensor KS otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem wymierzył sprawiedliwość.

Pierwsza połowa w zasadzie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Po przerwie grający w dziesiątkę miejscowi nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Mateusza Miki, zaś bytomianie mieli kilka okazji, by zwyciężyć bardziej okazale. Nie zrobili tego, bo w dogodnych sytuacjach zachowywali się nonszalancko.

Polonia zwyciężyła w Polkowicach 2:0 i zakończyła sezon na 15. miejscu w tabeli (pierwszym spadkowym). KS uplasował się dwie pozycje niżej i wyprzedził tylko Olimpię Elbląg.

W kolejnych rozgrywkach oba zespoły zagrają w II lidze i trafią do tej samej grupy - zachodniej.

KS Polkowice - Polonia Bytom 0:2 (0:2)
0:1 - Mąka 15'
0:2 - Mąka (k.) 40'

KS Polkowice: Kazimierczak - Wacławczyk, Kucharzak, Darda, Bartków, Piotrowski, Ałdaś (50' Sierpina), Bancewicz (59' Peroński), Podstawek, Dąbrowski, Piątkowski.

Polonia Bytom: Mika - Wilczyński, Dubra, Kulpaka, Michalak, Kobylik (89' Cioch), Baran, Szkatuła (79' Białkowski), Mąka, Maliszewski (91' Alancewicz), Trytko.

Żółte kartki: Darda (KS Polkowice) oraz Kulpaka (Polonia Bytom).

Czerwona kartka: Darda /39' za drugą żółtą/ (KS Polkowice).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).