Wymarzony debiut Wojtkowiaka w niemieckim klubie

Grzegorz Wojtkowiak we wtorek rozpoczął treningi z 1860 Monachium, a już w czwartek wystąpił w meczu towarzyskim i wpisał się na listę strzelców.

Konrad Kostorz

Przygotowujący się do nowego sezonu TSV 1860 Monachium zmierzył się towarzysko z 8. zespołem szwajcarskiej ekstraklasy, Grasshoppers Zurych.

Grzegorz Wojtkowiak pojawił się na boisku w roli prawego obrońcy w podstawowym składzie i w 23. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ustalił wynik meczu na 2:1 dla zespołu z 2. Bundesligi. 28-latek po przerwie nie wyszedł już na murawę. "Pierwsze 45 minut Wojtkowiaka w trykocie Lwów było więcej niż poprawne" - skomentowali dziennikarze portalu dieblaue24.com.

Pierwsze dni polskiego uczestnika Euro 2012 w drużynie Rainera Maurera będą niezwykle istotne. Wojtkowiak ma bowiem w Monachium sporą konkurencję do gry w wyjściowej "11", a rozgrywki w lidze niemieckiej rozpoczną się już 3 sierpnia.