Krzysztof Łągiewka znowu strzela w Rosji

W 27. kolejce rosyjskiej Pierwszej Dywizji (odpowiednik II ligi) drużyna Kubań Krasnodar zmierzyła się na wyjeździe z FK Witiaź Podolsk. Zdecydowanymi faworytami tego pojedynku byli goście, którzy walczą o awans do Premier Ligi.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie przyjezdnych pojawił się polski obrońca, Krzysztof Łągiewka. Zagrał on całe spotkanie. W 24. minucie pojedynku Kubań objął prowadzenie za sprawą Artura Tlisowa. W 30. minucie było już 2:0 dla gości. Zespół z Krasnodaru wykonywał rzut wolny. Do centry dopadł Łągiewka i głową skierował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron wynik podwyższył w 63. minucie Aleksandr Tichonoweckij. Drużynę Witiaź Podolsk było stać tylko na honorowe trafienie. Jego autorem w 83. minucie był Jurij Perszin.

FK Witiaź Podolsk - Kubań Krasnodar 1:3 (0:2)
0:1 - Tlisow 24'
0:2 - Łągiewka 30'
0:3 - Tichonoweckij 63'
1:3 - Perszin 83'