Sparingowo: Cracovia - Amkar Perm

W rozegranym we wtorek w Gniewinie meczu kontrolnym Cracovia uległa Amkarow Perm 2:3. Był to czwarty sparing Pasów w czasie okresu przygotowawczego.

Maciej Kmita

Pasy objęły prowadzenie za sprawą Krzysztofa Danielewicza , który trafił do siatki Amkaru strzałem z narożnika pola karnego. Rosjanie wyrównali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i celnej "główce" Martina Jakubko. Po przerwie Cracovia odzyskała przewagę, kiedy Marcin Budziński wypuścił w uliczkę Dawid Rupa , a ten przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki Siergiejem Narubinem.

Krakowianie byli zdecydowanie lepszym zespołem od Amkaru do 68. minuty. Cracovia grała w piłkę, w dobrym stylu utrzymywała się przy futbolówce, a drużyna z Permu tylko biegała za rywalami. W 68. minucie Milos Budaković zagrał piłkę wprost pod nogi stojącego na 30. metrze Martina Blazicha, a ten skorzystał z prezentu, popędził z piłką na bramkę Cracovii i pokonał Serba. Po chwili było już 2:3, bowiem Budaković przepuścił strzał Nikity Burmistrowa z ostrego kąta w bliższy róg.

Był to czwarty mecz kontrolny Cracovii w czasie przygotowań do I-ligowego sezonu. Wcześniej Pasy pokonały Polonię Bytom 3:0, przegrały z Karpatami Lwów 0:1 i zremisowały z Sandecją Nowy Sącz 2:2. W Amkarze wystąpił były gracz Wisły Kraków i Korony Kielce Nikola Mijailović.

Cracovia - Amkar Perm 2:3 (1:1)
1:0 - Danielewicz 16'
1:1 - Jakubko 21'
2:1 - Rupa 57'
2:2 - Blazich 68'
2:3 - Burmistrow 69'

Cracovia: Budaković – Struna, Żytko, Kosanović (46 Nykiel), Marciniak (46' Puzigaca) – Szeliga (46' Dynarek), Budziński (75' Kłusek), Boljević – Dudzic (46' Suworow), Danielewicz (46' Zejdler) – Steblecki (46' Rupa)

Amkar: Narubin - Sirakow, Biłorukow, Griszin (58' Blazich) , Mijailović (58' Tjukałow) – Peew, Kołomejcew, Burmistrow, Jakubko (73' Gagłojew), Czerenczikow – Rebko.