Sparingowo: Wysoka wygrana Widzewa na zakończenie obozu

Na zakończenie obozu przygotowawczego w Kleszczowie, Widzew Łódź pokonał Polonią Bytom 4:0. Dwie bramki dla łodzian zdobył tunezyjski obrońca, Hachem Abbes.

Bartosz Tarnowski

Od początku spotkania gospodarze mieli sporą przewagę. W 4. minucie stanęli przed szansą zdobycia gola, ale nieznacznie pomylił się Hachem Abbes, po którego strzale, piłka nieznacznie minęła bramkę gości. Tunezyjski obrońca poprawił się dwie minuty później, gdy widzewiacy wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu jednego z widzewiaków, piłkę uderzył Abbes, który bez najmniejszych problemów umieścił futbolówkę w siatce rywala.

Po zdobyciu bramki, ataki łodzian się nasiliły, lecz mimo usilnych starań, żaden z nich nie potrafił pokonać bramkarza Polonii. Ta sztuka udała im się dopiero w 35. minucie gry, kiedy to po akcji lewą stroną, piłkę w bramce umieścił Mariusz Rybicki. Widzew nie poprzestał na tym i jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. Bramkę w 42. minucie zdobył po raz kolejny Abbes, który tym razem wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Także druga połowa rozpoczęła się od ataków podopiecznych Radosława Mroczkowskiego. W drugiej odsłonie niedzielnego spotkania błyszczał drugi z Tunezyjczyków, Mehdi Ben Dhifallah, który doszedł do kilku doskonałych sytuacji. Jednak po żadnej z nich bramka nie wpadła. Czwarty gol wpadł dopiero po rzucie karnym, który wykonał tunezyjski zawodnik. W kolejnych minutach widzewiacy stworzyli sobie kolejne okazję do zdobycia gola, jak np. Sebastian Radzio. Ale więcej goli już w tym meczu nie ujrzeliśmy.

Widzew Łódź – Polonia Bytom 4:0 (3:0)

Bramki:
1:0 - Abbes 6'
2:0 - Rybicki 35'
3:0 - Abbes 42'
4:0 - Ben Dhifallah 54' 9rzut karny)

Widzew: Mielcarz (46. Dragojević) – Bartkowski (68. Stępiński P.), Wallace, Abbes (62. Mroziński), Banasiak (46. Williams), Kowalski (46. Pietrowski), Bartoszewicz (68. Bruno), Dudek (62. Carvalho), Kaczmarek (46. Mikołajczak), Rybicki (46. Radzio), Ben Dhifallah (62. Stępiński M.).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!