Sparingowo: Ruch pokonał Skrę Częstochowa

Ruch Chorzów, po dwóch bramkach Mindaugasa Panki i jednej Igora Lewczuka, pokonał trzecioligową Skrę Częstochowa 3:1. Dla gości trafił Bartosz Gliński.

Michał Piegza

W sparingowym meczu Ruch Chorzów pokonał trzecioligową Skrę Częstochowa 3:1. W meczu wystąpili piłkarze, którzy nie wystąpili w pojedynku czwartkowym z Metalurgiem Skopje. Wyjątkiem był Filip Starzyński, który przebywał na placu gry w pierwszej odsłonie, a w pojedynku z drużyną z Macedonii wystąpił w ostatnich trzydziestu minutach.

W spotkaniu ze Skrą z dobrej strony pokazał się pozyskany latem z Widzewa Mindaugas Panka. Piłkarz, który ostatnio nie był brany pod uwagę z powodu zaległości treningowych, zdobył dwa gole i wiele wskazuje na to, że pojedzie z resztą drużyny na mecz rewanżowy do Macedonii.

Ruch Chorzów - Skra Częstochowa 3:1 (1:1)
0:1 - Gliński 32'
1:1 - Panka 39'
2:1 - Panka 53'
3:1 - Lewczuk 64'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Perdijić (46' Kamiński) - Lewczuk, Lewiński, Kołodziejski, Kotus (46' Konczkowski) - Włodyka, Panka (65' Urbańczyk), Lisowski (75' Otrębski), Starzyński (46' Smektała)- Kuświk (46' Flis), Niedzielan (46' Stanisławski).