Derby dla Rakowa - wyniki sobotnich spotkań 4. kolejki gr. zachodniej II ligi

/

Znakomicie w tegorocznym sezonie w grupie zachodniej II ligi radzą sobie beniaminkowi. W czołówce tabeli pewnie usadowiły się Lech Rypin, Rozwój Katowice i Gryf Wejherowo.

W tym artykule dowiesz się o:

Czasami tak bywa, że jeżeli się za bardzo chce to nie wychodzi. A jeśli gra się na luzie i bez zbędnej presji, to można zdziałać cuda. I taka filozofia najbardziej pasuje do gry Lecha Rypin. Beniaminek w sobotę po trafieniu Jakuba Bojasa zdobył trudny teren w Sosnowcu. Słowo beniaminek w tym znaczeniu jest jednak fałszywe.

- Mówi się o nas jako o beniaminku, ale my nie jesteśmy takim normalnym beniaminkiem. Mamy zawodników z Zawiszy Bydgoszcz, czy Wisły Płock, ogranych w II i I lidze. Mamy dosyć mocny skład, dlatego nie jesteśmy takim beniaminkiem, który jak gdzieś jedzie, to się muruje. Gramy dosyć widowiskową piłkę, było dzisiaj widać naszą siłę, zwłaszcza w drugiej linii. Im dłużej będą nas lekceważyć przeciwnicy, tym bardziej będę zadowolony - mówi trener Sławomir Suchomski.

Furę szczęścia podczas pojedynku z Chrobrym Głogów mieli piłkarze Elany. W 90. minucie bramkę dla gości mógł zdobyć były gracz toruńskiego zespołu Damian Sędziak, ale jego słaby strzał z pięciu metrów obronił golkiper gospodarzy. Mecz w grodzie Kopernika stał jednak na słabym poziomie i remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Tym razem na czołowe miejsce wysunęły się Bytovia i Raków. Ci drudzy w derbach województwa śląskiego pokonali rewelacyjny do tej pory ROW. Częstochowianie bramkę zdobyli w 81. minucie, a ładną kontrę miejscowych wykończył Daniel da Silva. - Do przerwy czuliśmy respekt wobec Energetyka, bo wygrał dotychczasowe trzy mecze. Ale powiedzieliśmy sobie w szatni, że po przerwie musimy zaatakować i powalczyć o wygraną. Cieszymy się z wygranej i z tego, że stwarzamy sobie teraz zdecydowanie więcej podbramkowych sytuacji niż w poprzednim sezonie - powiedział po meczu zawodnik gospodarzy Bartosz Soczyński.

W ostatniej minucie punkt w derbowym starciu na Opolszczyźnie uratował też MKS Kluczbork. W doliczonym czasie gry Piotr Burski zamknął oskrzydlającą akcję swojego zespołu i tym samym były I-ligowiec zdobył pierwszy punkt w tym sezonie.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 4. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Raków Częstochowa - ROW Rybnik 1:0 (0:0) 1:0 - Daniel 81'

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork 1:1 (0:0) 1:0 - Hałgas 66' 1:1 - Burski 90'

Tur Turek - Bytovia Bytów 0:3 (0:2) 0:1 - Pięta 38' 0:2 - Kaganek 55 0:3 - Wiśniewski 89'

Zagłębie Sosnowiec - Lech Rypin 0:1 (0:1) 0:1 - Bojas 35'

Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice 1:0 (0:0) 1:0 - Fidziukiewicz 67'

Jarota Jarota - MKS Oława 0:1 (0:1) 0:1 - Sikorski 40'

KS Polkowice - Calisia Kalisz 0:1 (0:1) 0:1 - Moskwa 32'

Elana Toruń - Chrobry Głogów 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!