Serie A: Juventus przegrywał tylko do przerwy, Napoli i Lazio wciąż bez strat (wideo)

Strata punktów AS Roma i Udinese Calcio to największe niespodzianki 3. kolejki włoskiej ekstraklasy. Gola dla Fiorentiny zdobył weteran, Luca Toni.

W tym artykule dowiesz się o:

Bianconeri, mając na uwadze nadchodzący mecz z Chelsea w Lidze Mistrzów, rozpoczęli spotkanie w Genui m.in. bez Arturo Vidala i Mirko Vucinicia. Gospodarze wykorzystali osłabienie mistrzów Włoch, gdy w 18. minucie Gianluigiego Buffona pokonał król strzelców Serie B z poprzedniego sezonu, Ciro Immobile.

Genoa CFC mogła podwyższyć prowadzenie, jednak sytuację oko w oko z bramkarzem zmarnował Andrea Bertolacci. Niewykorzystana okazja szybko zemściła się na Rossoblu, którzy po przerwie stracili aż trzy gole. Duża w tym zasługa Vucinicia, który zastąpił bezbarwnego Alessandro Matriego. Czarnogórzec asystował Emanuele Giaccheriniemu i Kwadwo Asamoahowi oraz wykorzystał rzut karny.

Do sensacji doszło na Stadio Olimpico, gdzie AS Roma gościła ligowego średniaka z Bolonii. Początek rywalizacji należał do zespołu Zdenka Zemana, ale w końcówce znakomitą skutecznością popisali się Alberto Gilardino i Alessandro Diamanti. Nie popisali się też piłkarze Udinese Calcio, którzy tylko zremisowali w Sienie. Choć za kartki pauzował podstawowy bramkarz Zeljko Brkić, Wojciech Pawłowski nie otrzymał szansy zaprezentowania umiejętności. Między słupkami bramki Zebr stał Daniele Padelli.   Obok Juve po trzech kolejkach komplet "oczek" mają na koncie Lazio Rzym i SSC Napoli. Wśród Biancocelestich fantastyczne spotkanie rozegrał Hernanes, który zdobył dwa gole i asystował Miroslavowi Klosemu. Azzurri natomiast nie dali szans Parmie, ale kolejną bramkę zdobył Lorenzo Insigne, który godnie zastępuje Ezequiela Lavezziego.

Wyniki niedzielnych spotkań 3. kolejki Serie A:

Chievo Werona - Lazio Rzym 1:3 (0:2) 0:1 - Hernanes 5' 0:2 - Klose 38' 0:3 - Hernanes 74' 1:3 - Pellissier 83' (k.)

ACF Fiorentina - Catania Calcio 2:0 (1:0) 1:0 - Jovetić 43' 2:0 - Toni 65'

Genoa CFC - Juventus Turyn 1:3 (1:0) 1:0 - Immobile 18' 1:1 - Giaccherini 61' 1:2 - Vucinić 78' (k.) 1:3 - Asamoah 84'

SSC Napoli - FC Parma 3:1 (2:1) 1:0 - Cavani 3' (k.) 2:0 - Pandev 39' 2:1 - Parolo 44' 3:1 - Insigne 77'

Pescara Calcio - Sampdoria Genua 2:3 (0:1) 0:1 - Lopez 31 0:2 - Estigarribia 60 1:2 - Celik 75' 1:3 - Lopez 76' 2:3 - Caprari 90'

AS Roma - FC Bologna 2:3 (2:0) 1:0 - Florenzi 6' 2:0 - Lamela 16' 2:1 - Gilardino 72' 2:2 - Diamanti 73' 2:3 - Gilardino 90'

AC Siena - Udinese Calcio 2:2 (0:2) 0:1 - Basta 3' 0:2 - Di Natale 5' 1:2 - Calaio 70' 2:2 - Ze Eduardo 77'

Czerwona kartka: Lazzari /53' za drugą żółtą/ (Udinese).