Niemcy: Dobra forma Wojtkowiaka i Borysiuka, Polacy nie opuścili ani minuty

Trwa świetna passa monachijskich Lwów i Grzegorza Wojtkowiaka w 2. Bundeslidze. Tylko "oczko" mniej od bawarskiej drużyny ma na koncie FC Kaiserslautern Ariela Borysiuka.

Konrad Kostorz
W 8. kolejce 2. Bundesligi TSV 1860 Monachium pewnie pokonał 4:0 SV Sandhausen i wskoczył na 3. miejsce w tabeli, pozostając bez porażki (4 zwycięstwa i 4 remisy).

Grzegorz Wojtkowiak po raz kolejny wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. Reprezentant Polski cieszy się pełnym zaufaniem trenera Rainera Maurera i nie opuścił jeszcze ani minuty w meczu ligowym! Średnia not obrońcy, który otrzymał powołanie na spotkanie el. MŚ z Anglią, przyznanych przez Kickera wynosi "3,29" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki).

Podobnie jak Wojtkowiak goryczy porażki w tym sezonie nie zaznał jeszcze Ariel Borysiuk, którego FC Kaiserslautern (4 zwycięstwa i 3 remisy) zajmuje 4. lokatę, a w niedzielę podejmie lidera, Eintracht Brunszwik. Były gracz Legii Warszawa we wszystkich 7 meczach zagrał od 1. do ostatniej minuty, a średnia jego ocen to "3,17".

W rozegranym w piątek pojedynku z SC Paderborn (2:1) 90 minut rozegrał Adam Matuszczyk. Polski uczestnik Euro 2012 regularnie pojawia się w podstawowym składzie FC Koeln, a jego zespół radzi sobie coraz lepiej - po dwóch wygranych z rzędu przesunął się na 12. pozycję.