Remisowa niedziela w Bundeslidze

Na zakończenie drugiej kolejki Bundesligi swoje spotkania zremisowały - beniaminek FC Koln z Eintrachtem Frankfurt oraz VfL Bochum z VfL Wolfsburg.

Michał Żyrek

Pojedynek FC Koln z Eintrachtem długo układał się pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili od 33. minuty po trafieniu Novakovica. Dodatkowo sześć minut później mieli oni rzut karny, nie wykorzystał go jednak Antar. Mecz obfitował w faule, sędzia aż sześciokrotnie upominał zawodników żółtymi kartkami. Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą korzystny rezultat do końca, bramkę dla Eintrachtu zdobył Fenin w 81. minucie ratując oczko dla przyjezdnych.

W drugim niedzielnym spotkaniu Bochum zremisowało z Wolfsburgiem 2:2, mimo iż prowadziło już 2:0. W składzie gospodarzy od 80. minuty grał Tomasz Zdebel, który w 89. minucie został upomniany żółtym kartonikiem. Drugi z Polaków grających w Bochum Marcin Mięciel przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Nawet na ławce rezerwowych gości nie znalazł się natomiast reprezentant Polski Jacek Krzynówek.