WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

NCS się broni i pokazuje fragment instrukcji obsługi rozsuwanego dachu

Choć Stadion Narodowy posiada rozsuwany dach, wtorkowe spotkanie z Anglią odwołano z powodu opadów deszczu. Narodowe Centrum Sportu wyjaśnia, czemu nad murawą nie pojawiło się zadaszenie.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Komunikat Narodowego Centrum Sportu

W związku z pojawiającym się w mediach sprzecznymi informacjami dotyczącymi możliwości operowania dachem Stadionu Narodowego w Warszawie prezentujemy fragment instrukcji obsługi rozsuwanego dachu wewnętrznego. Instrukcja ta stanowi element dokumentacji powykonawczej i została opracowana przez firmę Cimolai Technology. Zgodnie z zapisami instrukcji w przypadku deszczu niemożliwe jest uruchomienie systemu napędowego dachu.

Murawa boiska Stadionu Narodowego w Warszawie została wykonana z materiałów, które zapewniają prawidłowe odprowadzenie wody charakterystyczne dla konstrukcji boisk piłkarskich. Płyta boiska stadionu wyposażona jest w instalację drenażową w rozstawie umożliwiającym spływ wód opadowych, a warstwy murawy są tak zaprojektowane, że spełniają wymogi normy DIN18035 dotyczące przepuszczalności podłoża. Drenaż działa prawidłowo - w ciągu kilkudziesięciu minut po zamknięciu dachu woda odpłynęła i kałuże zniknęły.

Warunki i wymagania techniczne budowy boisk trawiastych powodują, iż żadna murawa nie jest odporna na tak ulewny opad deszczu jaki wystąpił wczoraj i na każdym typowym boisku nie można byłoby rozegrać meczu w trakcie tak intensywnych opadów. Murawa Stadionu Narodowego w Warszawie została odebrana przez sędziów meczu we wtorek o godzinie 10. Przypominamy, że zgodnie z informacją otrzymaną od organizatora meczu Polska - Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania.

Fragment instrukcji Fragment instrukcji

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Losiu08 0
  albo nie otwierac parasolki bo juz pada tylko trzeba to zrobic przed spowdziewanym opadem hahaah
  Grek Zorba kto projektował ten stadion i dach jeśli podczas opadu nie można dachu zamykać, otwierać. To tak jakby móc włączać ogrzewanie gazowe w momencie gdy jest temperatura na plusie, albo otwierać bak tylko jak jest zupełnie pusty. Widać przy budowie tego badziewia służyli "kolesie kolesiom"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mrówa 0
  Tylko kto to zatwierdzał, bo tu czarno na białym stoi, że ten dach można na prześcieradła przerobić a resztę na złom wywieść i tak nic to nie zmieni. Śmiem wątpić w inteligencję tych ludzi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grek Zorba 0
  kto projektował ten stadion i dach jeśli podczas opadu nie można dachu zamykać, otwierać. To tak jakby móc włączać ogrzewanie gazowe w momencie gdy jest temperatura na plusie, albo otwierać bak tylko jak jest zupełnie pusty. Widać przy budowie tego badziewia służyli "kolesie kolesiom"
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×