Anglia: Boruc na trybunach, niesamowity mecz Arsenalu

Arsenal Londyn wygrał z Reading w Pucharze Ligi... 7:5, chociaż przegrywał już 0:4! Niesamowity pojedynek na Madejski Stadium trwał 120 minut.

W tym artykule dowiesz się o:

Rezerwowi dostali szansę gry od Nigela Adkinsa w meczu Leeds United z Southampton. Dlatego nawet na ławce zabrakło Artura Boruca, który bronił w dwóch ostatnich spotkaniach Świętych. Ci w tym sezonie nie zagrają już więcej w Pucharze Ligi, ponieważ przegrali 0:3 i odpadli z rozgrywek.

Niesamowity pojedynek miał miejsce na Madejski Stadium. Arsenal Londyn rywalizował z Reading FC i przyjechał w rezerwowym składzie. Po 45. minutach przegrywał 0:4 i nic nie wskazywało na to, że Kanonierzy podniosą się.

Tymczasem Arsenal ruszył do ataku i w piątej doliczonej minucie Theo Walcott doprowadził do remisu 4:4. Mnóstwo emocji było w samej dogrywce. Arsenal zaraz strzelił kolejną bramkę i prowadził. Paweł Pogrebniak zdołał wyrównać, ale w pierwszej doliczonej minucie Walcott ustrzelił hat-trick i Kanonierzy znów prowadzili. 120 sekund później Marouane Chamakh ustalił wynik spotkania na... 7:5!

Wyniki wtorkowych meczów 1/8 Pucharu Ligi:

Leeds United - Southampton 3:0 (1:0) 1:0 - Tonge 35' 2:0 - Diouf 88' 3:0 - Becchio (k.) 90'

Reading FC - Arsenal Londyn 5:7 (4:1, 4:4, 4:5) 1:0 - Roberts 12' 2:0 - Koscielny (sam.) 18' 3:0 - Leigertwood 20' 4:0 - Hunt 37' 4:1 - Walcott 45' 4:2 - Giroud 64' 4:3 - Koscielny 89' 4:4 - Walcott 90+5' 4:5 - Chamakh 103' 5:5 - Pogrebnyak 116' 5:6 - Walcott 120+1' 5:7 - Chamakh 120+3'

Sunderland - Middlesbrough 0:1 (0:1) 0:1 - McDonald 39'

Swindon Town - Aston Villa 2:3 (0:2) 0:1 - Benteke 30' 0:2 - Agbonlahor 39' 1:2 - Storey 78' 2:2 - Storey 81' 2:3 - Benteke 90'

Wigan Athletic - Bradford City 0:0, rzuty karne 2:4