Serie A: Premierowy gol Glika, Juventus wygrał rzutem na taśmę, Inter wiceliderem

W swoim 25. występie we włoskiej ekstraklasie Kamil Glik po raz pierwszy trafił do siatki. Juventus był zdecydowanym faworytem rywalizacji z Bolonią, ale wygraną zapewnił sobie dopiero w 92. minucie.

Konrad Kostorz
Kamil Glik, mimo nie najlepszego występu w niedzielnym meczu z Parmą (0:3), znalazł się w podstawowym składzie Torino FC na mecz z Lazio Rzym i już w 11. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Albano Bizzarriego. Bohater niedawnego meczu z Anglią rozegrał całe spotkanie i nie pozwolił na wiele Miroslavowi Klosemu. Biancocelesti za sprawą strzału Stefano Mauriego zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i wywalczyć jeden punkt.

Mistrz i lider, Juventus Turyn niemiłosiernie męczył się z ligowym średniakiem, Bolonią. Wynik otworzył po podaniu Emanuele Giaccheriniego strzałem do pustej bramki Fabio Quagliarella, ale po kwadransie do remisu doprowadził Saphir Taider. Gdy wydawało się, że Bianconeri po raz drugi w sezonie stracą punkty, po raz kolejny w ostatnim czasie dał o sobie znać rewelacyjny Paul Pogba, który wykorzystał asystę Sebastiana Giovinco.

Dzięki zaskakującej porażce SSC Napoli w Bergamo i wygranej z Sampdorią (5. porażka z rzędu) na pozycję wicelidera wskoczył Inter Mediolan, który już w najbliższy weekend zmierzy się w meczu na szczycie z Juventusem. Coraz lepiej w ekipie Andrei Stramaccioniego czuje się Rodrigo Palacio, który strzelił bramkę na 2:1.

Uwagę zwraca kolejna porażka AS Roma. Zespół Zdenka Zemana nie ma problemów w ofensywie i strzela mnóstwo goli, ale spisuje się fatalnie w formacji obronnej. Giallorossi, podobnie jak w niedzielę z Udinese, dali sobie wbić 3 gole. Odnotować trzeba również czwartą wygraną z rzędu Cagliari Calcio. Niedawny outsider zajmuje obecnie 8. pozycję w tabeli.