ROW Rybnik mistrzem jesieni - wyniki spotkań 17. kolejki gr. zachodniej II ligi

Tylko bezbramkowy remis zanotowaliśmy w spotkaniu na szczycie grupy zachodniej II ligi. To rezultat rozczarowujący dla obu drużyn.

Adrian Dudkiewicz

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, a obserwację poczynań piłkarzy na boisku utrudniała gęsta mgła. Więcej sytuacji podbramkowych mieli gospodarze, którzy od 83. minuty grali z przewagę jednego zawodnika. Najbliższej zdobycia bramki był Kamil Kostecki. Zawodnik ROW po minięciu obrońców, starał się położyć bramkarza rywali. To zamierzenie nie przyniosło żadnych efektów.

- To była najlepsza sytuacja i jak się nie wykorzystuje takich okazji, to się nie wygrywa meczu. Przeciwnik starał się ugrać sposobem, miał też dobrą okazje, dlatego trzeba się cieszyć z tego wyniku. Graliśmy dobrze nie tylko u siebie, również na wyjeździe nie było źle, choć zdarzały się nam jeszcze wpadki. Jesteśmy liderami po rundzie jesiennej i to należy ocenić pozytywnie - cieszy się trener Ryszard Wieczorek.

Po spłaceniu zaległości płacowych w ligowych rozgrywkach wreszcie triumfowali piłkarze rewelacji rundy jesiennej - Lecha Rypin. Natomiast zupełnie inaczej derbową potyczkę w Wałbrzychu wyobrażali sobie zawodnicy Chrobrego. Głogowianie w derbach Dolnego Śląskiego zostali sprowadzeni na ziemię przez biedny jak mysz kościelna Górnik Wałbrzych.

Natomiast znacznie lepiej na wyjazdach spisuje się Zagłębie. Sosnowiczanie tą regułę potwierdzili w sobotę na boisku w Jarocinie. - Udane zakończenie rundy, ale nie ma się z czego cieszyć tak naprawdę, bo straciliśmy wcześniej dużo punktów. Dzisiaj nam zależało, żeby zakończyć rundę w dobrym stylu. Nie mówię tu o jakimś 1:0, ale w końcu chcieliśmy nastrzelać dużo bramek, bo chyba każdy widzi, że sytuacji strzeleckich stwarzamy sobie multum, ale ich nie wykorzystujemy. Dzisiaj też, już nie chcę mówić kto, co i jak, każdy miał swoje sytuacje i w pierwszej połowie powinny paść trzy-cztery bramki, a po przerwie powinna już być tylko zabawa - powiedział po zawodach Łukasz Matusiak.

Co ciekawe mecz w Polkowicach został przerwany w I połowie z powodu...silnej mgły. Zostanie dokończony jutro o godzinie 12:00.

WYNIKI SPOTKAŃ 17. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Energetyk ROW - Bytovia Bytów 0:0

Tur Turek - Lech Rypin 0:1 (0:0)
0:1 - Grube 77'

MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice 0:0

Jarota Jarocin - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0;1 - Szatan 30'
0:2 - Jankowski 49'
0:3 - Matusiak 75
0:4 - Matusiak 90'

Górnik Wałbrzych - Chrobry Głogów 3:0 (0:0)

1:2 - Kalinowski (k.) 68'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!