Niemieckie media o Lewandowskim: Czego chcieć więcej od napastnika?

Według Bildu występ Jakuba Błaszczykowskiego w meczu z SpVgg Greuther Fuerth był "klasą światową". O najwyższą z możliwych not otarł się także Robert Lewandowski.

Konrad Kostorz
"Kuba" nie wpisał się na listę strzelców, ale ze swojej gry może w być w pełni usatysfakcjonowany. "Był kontuzjowany przez prawie 6 tygodni, ale prezentował się tak, jakby nie miał żadnej przerwy w grze. Imponował szybkością i nieustannie stwarzał zagrożenie pod bramką rywala" - pochwalono prawoskrzydłowego na łamach DerWesten. "To był świetny powrót Błaszczykowskiego, który nawet po godzinie gry popisywał się szybkością i znakomitym dryblingiem" - stwierdzili redaktorzy portalu RevierSport."Lewy", tak jak przed tygodniem w pojedynku z FC Augsburg, dwukrotnie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej, wykorzystując stuprocentowe sytuacje. "Później starał się i ciężko pracował, ale nie miał kolejnych dogodnych okazji, na próżno oczekując na dokładne podanie w polu karnym" - podsumowano występ Polaka od 16. do 90. minuty. "Dwa gole, w tym pewnie wykorzystana jedenastka - czego można chcieć więcej od napastnika? Byłoby szkoda, gdyby latem odszedł z Borussii" - napisano w DerWesten.

W cieniu rodaków pozostał w sobotnie popołudnie "Piszczu", który tym razem nie miał istotnego wpływu na ofensywne poczynania BVB. "Musiał toczyć pojedynki na skrzydle z dobrze wyszkolonym technicznie Sararerem i dobrze wywiązał się z tego zadania, mając wszystko pod kontrolą. W pierwszej połowie był mało widoczny w ataku, po zmianie stron grał już odważniej" - oceniono. "Miał w sobie mnóstwo energii i widać było, że cieszy się, iż ponownie może współpracować z Błaszczykowskim" - zauważył Sportal.

Polacy wypadli świetnie, ale bohaterem meczu wybrano Mario Goetzego. 20-latek, który zdobył kapitalnego gola na 3:1, od większości redakcji otrzymał notę "1". Zdecydowanie najsłabiej w zespole Juergena Kloppa wypadł Ivan Perisić, który nieoczekiwanie wystąpił w wyjściowej jedenastce. Według mediów Chorwat zmarnował szansę, by na dłużej zagościć w podstawowym składzie.

Oceny przyznane Polakom z Borussii kolejno przez DerWesten, Sportal, RevierSport i Bild: