Gol Emmanuela Olisadebe w chińskiej ekstraklasie

W sobotę odbyły się mecze 14. kolejki chińskiej ekstraklasy. W jednym z nich lider rozgrywek, Shaanxi Baorong, podjął przed własną publicznością zespół Henan Jianye. Przyjezdni nie mogli tego pojedynku przegrać, jeśli chcieli utrzymać kontakt punktowy z czołówką tabeli.

Wojciech Święch

W meczu tym wystąpił były reprezentant Polski - Emmanuel Olisadebe. Kibice zgromadzeni na trybunach pierwszego gola w tym spotkaniu zobaczyli w 44. minucie. Jego autorem był napastnik gospodarzy, Li Yi.

Zaraz po przerwie do wyrównania doprowadził Olisadebe (było to jego dziewiąte trafienie w bieżącym sezonie ligowym). Jednak w końcówce spotkania, w 80. minucie, bramkę na wagę zwycięstwa dla Shaanxi Baorong zdobył defensor Xin Feng. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1.

Shaanxi Baorong - Henan Jianye 2:1 (1:0)
1:0 - Li Yi 44'
1:1 - Olisadebe 49'
2:1 - Feng 80'

Czerwona kartka: 90' Yu Le (Henan Jianye).