Francja: Drużyna Obraniaka wygrała hit i wyprzedziła PSG!

Trwa dobra passa Girondis Bordeaux i reprezentanta Polski, Ludovika Obraniaka. W niedzielny wieczór strzelec gola w meczu z Urugwajem miał udział w pokonaniu Olympique Marsylia.

Konrad Kostorz
Żyrondyści po niezbyt interesującym spotkaniu skromnie pokonali marsylczyków i w tabeli przesunęli się z 7. na 2. miejsce! Zespół Francisa Gillota ustępuje tylko o jedno "oczko" Olympique Lyon, który w niedzielę pokonał 3:0 Stade Reims Grzegorza Krychowiaka, oraz dystansuje o punkt PSG i OM.

Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Yoan Gouffran, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Benoit Tremoulinasa. Ludovic Obraniak przebywał na placu gry od 1. do ostatniej minuty i spisał się na miarę oczekiwań. Kadrowicz Waldemara Fornalika kilka razy groźnie dośrodkował w pole karne, wykonał mnóstwo dokładnych podań i dobrze rozprowadzał akcje Bordeaux. W doliczonym czasie gry po taktycznym faulu na Polaku z boiska wyleciał Lucas Mendes.

W czwartek "Ludo" i spółka mogą zapewnić sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Francuskiemu zespołowi do szczęścia potrzeba remisu w wyjazdowym spotkaniu z Club Brugge. Trzy dni później Girondins zagra w 14. kolejce z mistrzem kraju, Montpellier HSC.

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 1:0 (0:0)
1:0 - Gouffran 52'

Czerwona kartka: Mendes /90+4'/ (Olympique Marsylia).