Eredivisie: Porażka Ajaxu, PSV gromi

W meczach pierwszej kolejki holenderskiej Eredivisie nie obyło się bez niespodzianek. Zupełnie zawiódł Ajax Amsterdam, który w swoim pierwszym oficjalnym meczu pod wodzą Marco Van Bastena przegrał na wyjeździe 2:1 z Willem II Tilburg. Popis gry dało za to PSV.

W tym artykule dowiesz się o:

Aktualni mistrzowie Holandii rozstrzygnęli losy starcia z FC Utrecht na swoją korzyść w samej końcówce pierwszej odsłony, kiedy to w ostatnich czterech minutach strzelili aż trzy bramki. Po zmianie stron dołożyli kolejne dwa trafienia, a już w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali zdobyć honorową bramkę. Bohaterem potyczki został Ibrahim Afellay.

Ajax co prawda do przerwy zgodnie z przewidywaniami prowadził z Willem II Tilburg, ale ostatecznie musiał się pogodzić z goryczą porażki. Piłkarze z Amsterdamu kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Zwycięstwo odniosła drużyna NEC Nijmegen, która ograła 2:0 De Graafschap. Roda Kerkrade natomiast zremisowała 1:1 z FC Twente Enschede.