Chelsea zmieciona przez West Ham (wideo)

W swoim trzeci meczu Rafael Benitez nie odniósł z Chelsea zwycięstwa. Co więcej - przegrał w derbach Londynu z West Ham United.
Bartosz Zimkowski

Pojedynek na Upton Park pomiędzy West Ham United a Chelsea Londyn otworzył 15. kolejkę Premier League. The Blues w 13. minucie objęli prowadzenie. Victor Moses zagrał prostopadle do Fernando Torresa, ten wycofał piłkę spod końcowej linii i precyzyjnie z 13 metrów uderzył Juan Mata. Jussi Jaaskelainen był bez szans.

Kilka minut później mogło być 2:0. Świetną okazję zaprzepaścił Moses. Nigeryjczyk spudłował po podaniu Ramiresa. Chelsea jednak kontrolowała przebieg meczu. WHU nie istniał, a jeszcze przed przerwą miał sporo szczęścia. Moses kapitalnie dryblował w polu karnym Młotów, a następnie wystawił piłkę Macie. Jego strzał obronił Jaaskelainen.

Po zmianie stron do pracy wzięli się gospodarze. W 63. minucie doprowadzili do wyrównania. Odbyło się to jednak w kontrowersyjnych okolicznościach. Carlton Cole wyskoczył do piłki po niezbyt udanej centrze z lewego skrzydła, ale oparł się rękami na Ivanoviciu i z 5 metrów pokonał głową Cecha. Chelsea mieli pretensje do arbitra, lecz ten gola uznał.

Tuż przed końcem WHU strzelił drugiego gola. Carlton Cole wyłożył piłkę niekrytemu na 15. metrze Mohamedowi Diame, a ten huknął płasko obok bezradnego Cecha. W doliczonym czasie gry Modibo Maiga dobił strzał Matthewa Taylora i Chelsea opuszczała Upton Park ze spuszczonymi głowami.

Rafael Benitez ma fatalny bilans: 3 mecze, dwa remisy i porażka. Kolejny raz kibice wywiesili transparenty, w których domagają się odejścia Hiszpana.

West Ham United - Chelsea Londyn 3:1 (0:1)
0:1 - Mata 13'
1:1 - Cole 63'
2:1 - Diame 86'
3:1 - Maiga 90+1