Puchar Ligi Angielskiej: Mega kompromitacja Arsenalu!

Nieprawdopodobną sensacją zakończył się mecz 1/4 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Arsenal Londyn odpadł z rywalizacji, gdyż musiał uznać wyższość IV-ligowca!

Szymon Mierzyński

Porażką ekipy Arsene Wengera pachniało od samego początku. Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie i mogli zwyciężyć już w regulaminowym czasie. Nadzieje Kanonierów podtrzymał jednak Thomas Vermaelen, który w 87. minucie wykorzystał centrę Santi Cazorli.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i wszystko ważyło się w rzutach karnych. Te lepiej egzekwowali piłkarze Bradford, którzy triumfowali 3:2. Najmniej pretensji trener Arsenalu może mieć do Wojciecha Szczęsnego. Polak obronił dwie jedenastki, lecz jego partnerzy nie potrafili tego wykorzystać. Cazorla przegrał wojnę nerwów z Mattem Dukem, zaś Marouane Chamakh i Vermaelen trafiali w słupek.

Sensacja stała się faktem i londyńczycy musieli uznać wyższość IV-ligowca. To dla nich duży cios, wszak wystąpili we wtorek w optymalnym składzie. Co więcej, Puchar Ligi Angielskiej to jedno z ostatnich trofeów, na jakie mieli szanse na krajowym podwórku.

W drugiej wtorkowej potyczce Aston Villa wygrała na wyjeździe z Norwich City 4:1. Dublet ustrzelił Andreas Weimann.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa ćwierćfinały. W środę Swansea City podejmie Middlesbrough, zaś tydzień później Leeds United stanie naprzeciw Chelsea Londyn. Po odpadnięciu Arsenalu to właśnie The Blues wyrastają na głównego faworyta do ostatecznego triumfu.

Bradford City - Arsenal Londyn 1:1 (1:0, 1:1, 1:1), rzuty karne 3:2

1:0 - Garry Thompson 16'
1:1 - Thomas Vermaelen 87'

Bradford City: Matt Duke - Stephen Darby, James Meredith, James Hanson, Garry Thompson (72' Ritchie Jones), Will Atkinson (93' Blair Turgott), Carl McHugh, Gary Jones, Nahki Wells (74' Alan Connell), Rory McArdle, Nathan Doyle.

Arsenal Londyn: Wojciech Szczęsny - Bacary Sagna, Thomas Vermaelen, Per Mertesacker, Kieran Gibbs, Jack Wilshere, Francis Coquelin (61' Marouane Chamakh), Aaron Ramsey (69' Tomas Rosicky), Santi Cazorla, Lukas Podolski (70' Alex Oxlade-Chamberlain), Gervinho.

Żółte kartki: Nahki Wells, James Hanson (Bradford) oraz Gervinho (Arsenal).

Sędzia: Mike Dean.

Norwich City - Aston Villa 1:4 (1:1)