Fatalna końcówka roku drużyny Borysiuka, Polak nie wróci do Bundesligi?

FC Kaiserslautern z Arielem Borysiukiem w składzie doznał trzeciej porażki z rzędu. To o tyle zaskakujące, że w pierwszych 16 meczach sezonu Czerwone Diabły ani raz nie schodziły z murawy pokonane!

Konrad Kostorz
Po 16. kolejkach zespół Franco Fody miał na koncie 8 zwycięstw oraz 8 porażek i walczył jak równy z równym z Herthą Berlin o 2. miejsce w tabeli dające awans do Bundesligi. W ostatnich tygodniach ekipa z Fritz-Walter-Stadion spuściła jednak z tonu i przegrała kolejno z FC St. Pauli (0:1), Unionem Berlin (0:2) oraz w piątkowy wieczór z VfR Aalen (0:1).

Ariel Borysiuk, dla którego był to ostatni występ w 2012 roku, w konfrontacji z beniaminkiem rozegrał 90 minut i nie pomógł drużynie w uzyskaniu korzystnego wyniku. Po godzinie gry reprezentant Polski oddał groźny strzał z dystansu, jednak piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Później został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

FC Kaiserslautern mimo trzech porażek utrzymał 3. miejsce w tabeli, ale jeśli swoje spotkanie wygra Hertha, pozycja wicelidera oddali się od Borysiuka i spółki na dystans 10 "oczek"!

W piątek 89 minut przeciwko SV Sandhausen rozegrał Adam Matuszczyk z FC Koeln. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, a Koziołki praktycznie straciły już szanse na powrót do ekstraklasy.