Bundesliga: Bayer z Boenischem wicemistrzem jesieni, snajperzy uciekają "Lewemu"

Bayer Leverkusen po wysokiej wygranej nad HSV zbliżył się do Bayernu Monachium na dystans 9 "oczek". Wyjazdowych porażek doznały VfB Stuttgart oraz Hannover 96.

Konrad Kostorz
Fatalnie ułożył się dla Wilków pojedynek z Eintrachtem. Zespół Lorenza-Guenthera Koestnera rozpoczął od ataków, ale szybko stracił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Takashiego Inui i strzale głową Alexandra Meiera. Kilka chwil później za wejście nakładką w Oliviera Occeana czerwoną kartkę otrzymał Josue, a po szybkim rozegraniu rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Inui, któremu precyzyjnie podał Stefan Aigner. Na tym emocje w Wolfsburgu praktycznie się skończyły, ponieważ osłabieni gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce Kevina Trappa, a goście nie forsowali tempa.Sebastian Boenisch, korzystając z absencji kilku podstawowych obrońców Bayeru, rozpoczął pojedynek z HSV w podstawowym składzie. Goście na początku kilka razy zagrozili bramce Bernda Leno, ale na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem schodzili Aptekarze. Najpierw po przypadkowym podaniu Gonzalo Castro trafił Stefan Kiessling, a w 36. minucie na listę strzelców po akcji Jensa Hegelera i Kiesslinga wpisał się Andre Schuerrle. Wynik ustalił Kiessling, któremu tym razem asystował... Leno dzięki dalekiemu wykopowi piłki. Boenisch pozostał na murawie do ostatniego gwizdka, wystrzegając się błędów.

Trener Mainz Thomas Tuchel zrezygnował z wystawienia w wyjściowej jedenastce Eugena Polanskiego - w środku pola wystąpili Julian Baumgartlinger oraz Elkin Soto. W pierwszej połowie gospodarze mieli więcej z gry, jednak nie potrafili pokonać Svena Ulreicha. Po zmianie stron na prowadzenie nieoczekiwanie wyszli Die Schwaben - dalekie dośrodkowanie Ibrahimy Traore głową na gola zamienił Martin Harnik. Wyrównał w przypadkowych okolicznościach Nicolai Mueller po asyście Zdenka Pospecha. 25-latek zdobył też bramkę na 2:1, uderzając piłkę głową. Polanski wszedł do gry w 89. minucie i zdążył asystować Elkinowi Soto, który ustalił wynik spotkania.

Trudną przeprawę w Duesseldorfie mieli zawodnicy Hannoveru. Die Roten długo przegrywali i zdołali wyrównać tylko dzięki indywidualnym umiejętnościom Mame Dioufa, który w 69. minucie zdobył pięknego gola. Ostatnie słowo należało jednak do ambitnie walczącego beniaminka - Ken Ilsoe idealnie przymierzył z rzutu wolnego, nie dając szans Ronowi-Robertowi Zielerowi. Artur Sobiech cały mecz przesiedział na ławce. Zwycięzcy nie wyłoniono w Fuerth, gdzie zmierzyły się dwie najsłabsze drużyny ligi. Punkt dla gospodarzy uratował stoper wypożyczony z Borussii Dortmund, Lasse Sobiech.