Serie A: Milan rozbity w Rzymie! Znakomita gra gospodarzy (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W hicie 18. kolejki Serie A 6. w tabeli AS Roma podejmowała zajmujący 7. miejsce AC Milan. Kibice zobaczyli sześć goli oraz efektowne zwycięstwo zespołu Zdenka Zemana.

W tym artykule dowiesz się o:

Wynik spotkania otworzył, uderzając piłkę głową, Nicolas Burdisso. Po chwili mogło być 1:1, ale Stephan El Shaarawy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 23. minucie po centrze Francesco Tottiego celną "główką" popisał się Pablo Osvaldo, a niewiele później Erik Lamela zamienił na bramkę idealne, prostopadłe podanie Daniele De Rossiego.

Rossonerich pogrążył po zmianie stron Lamela, strzelając głową przy biernej postawie obrońców. Trzeba podkreślić, że drużyna Massimiliano Allegriego nie rozgrywała bardzo złego spotkania. Milan miał sporo pecha, a w bramce gospodarzy rewelacyjnie spisywał się Mauro Goicoechea.

W 78. minucie arbiter niespodziewanie za zagranie ręką wyrzucił z boiska Marquinhosa i przyjezdni mogli przystąpić do zdecydowanych ataków. W końcówce Milan osiągnął miażdżącą przewagę i udokumentował ją dwoma golami. W roli głównej wystąpił wprowadzony w drugiej połowie Giampaolo Pazzini, który wywalczył i wykorzystał karnego oraz zapisał na swoim koncie asystę przy trafieniu Bojan Krkicia.

Roma dzięki zwycięstwu zbliżyła się do SSC Napoli na dystans 2 "oczek". W 19. kolejce podopieczni Zdenka Zemana wybierają się właśnie na Stadio San Paolo i w przypadku wygranej wskoczą do czołowej "5".

AS Roma - AC Milan 4:2 (3:0)

1:0 - Burdisso 13' 2:0 - Osvaldo 23' 3:0 - Lamela 30' 4:0 - Lamela 61' 4:1 - Pazzini 87' (k.) 4:2 - Krkić 88'

Czerwona kartka: Marquinhos /78'/ (AS Roma).