Klasa Manchesteru City i męczarnie Manchesteru United

Manchester City mimo gry w osłabieniu przez większość meczu wygrał z Norwich City 4:3. Sporo problemów sprawił Manchesterowi United West Bromwich Albion.

Bartosz Zimkowski

Manchester United mimo iż wygrał 2:0, to jednak przez całe spotkanie męczył się z West Bromwich Albion. Pierwsza bramka padła już w dziewiątej minucie, gdy po dośrodkowaniu Ashleya Younga do własnej siatki piłkę skierował McAuley. Wydawało się, że Czerwone Diabły ruszą do ataków, jednak wcale tak nie było.

MU rozpoczął pojedynek bez Wayne'a Rooneya (kontuzja) czy Robina van Persiego (zaczął na ławce). Piłki miał rozdzielać Shinji Kagawa, a gole zdobywać Danny Welbeck.

Swoje szanse w tym meczu mieli także The Baggies i do ostatnich minut zwycięstwo gospodarzy nie było pewne. Wprowadzony van Persie ustalił wynik spotkania mocnym strzałem z 14 metrów. Man Utd wygrał 2:0, chociaż nie zagrał porywającego widowiska. Sir Alexa Fergusona cieszy jednak czyste konto utrzymane przez defensywę, ponieważ w ostatnich tygodniach było z tym różnie.

Do ostatnich sekund o wygraną drżał także Manchester City. The Citizens już po pięciu minutach prowadzili na Carrow Road z Norwich City 2:0. Obie bramki były dziełem Edina Dzeko. Gospodarze wrócili do gry po rzucie wolnym, a przed przerwą nie wytrzymał Samir Nasri. Francuz za niesportowe zachowanie został wyrzucony z boiska. Ruszył agresywnie do Sebastiena Bassonga, który chwilę wcześniej sfaulował go.

Po zmianie stron Man City zdołał zdobyć dwie bramki mimo gry w osłabieniu. Stracił także dwa gole, ale i tak zdołał wygrać na wyjeździe 4:3. Nadal traci siedem punktów do Man Utd.

Ponownie na ławce rezerwowych Southampton siedział Artur Boruc. Święci prowadzili już 3:1 ze Stoke City, grali w przewadze, a mimo to zremisowali 3:3.