Pewne zwycięstwo Liverpoolu

Liverpool FC bez problemu pokonał Queens Park Rangers 3:0. The Reds prowadzili taką różnicą goli już po niecałych 30. minutach.

Bartosz Zimkowski

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W dziesiątej minucie wynik otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk kapitalnie minął pilnującego go obrońcę, a następnie płaskim strzałem pokonał Julio Cesara.

The Reds poszli za ciosem i po kolejnych sześciu minutach prowadzili 2:0. Suarez wymienił przy linii bocznej podanie ze Stewartem Downingem, następnie chciał zagrać w pole karne do Raheema Sterlinga. Futbolówka do młodego gracza Liverpoolu nie doszła, ale wróciła pod nogi Suareza, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza QPR.

W 28. minucie goście ustalili wynik spotkania. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego dośrodkowanie Stevena Gerrarda wylądowało w okolicach siódmego metra, gdzie precyzyjnym strzałem głową popisał się Daniel Agger.

Liverpool prowadził 3:0 i z dziecinną łatwością stwarzał sobie okazje strzeleckie. Wydawało się, że na takim wyniku mecz nie zakończy się. Jednak więcej goli nie padło i Liverpool wygrał 3:0.

Nieobecny na tym spotkaniu był chory Brendan Rodgers, ponieważ przeziębił się. Jego zespół awansował na dziewiąte miejsce.

Queens Park Rangers - Liverpool FC 0:3 (0:3)
0:1 - Suarez 10'
0:2 - Suarez 16'
0:3 - Agger 28'