Pewne zwycięstwa drużyn z Manchesteru

Manchester City oraz Manchester United pewnie wygrały swoje pierwsze mecze w 2013 roku. The Citizens ograli Stoke City 3:0, a Czerwone Diabły Wigan Athletic 4:0.

Bartosz Zimkowski

Początek pojedynku Wigan Athletic z Manchesterem United był wyrównany. Obie drużyny operowały piłką najczęściej w okolicach linii środkowej. Jednak wszystko zmienił pierwszy gol autorstwa Javiera Hernandeza z 35. minuty. Wówczas to Meksykanin dobił strzał Patrice'a Evry i z kilku metrów otworzył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą swoją 150. bramkę na angielskich boiskach zdobył Robin van Persie. Holender kapitalnie "nawinął" obrońcę i precyzyjnym strzałem z prawej nogi zdobył gola. W drugiej połowie dominował Man Utd. Ponownie dwukrotnie trafił do siatki rywali. Najpierw uczynił to Hernandez, któremu piłka po rzucie wolnym egzekwowanym przez van Persiego, spadła pod nogi. Od razu huknął na bramkę Wigan i tak po raz drugi pokonał Aliego Al Habsiego. Kropkę nad "i" postawił van Persie wykorzystując dogranie Dannyego Welbecka.

O jedną bramkę mniej zdobył Manchester City. Na swoim stadionie mierzył się ze Stoke City i na pierwszego gola trzeba było czekać niemal całą pierwszą połowę. Pablo Zabaleta w 43. minucie dobił strzał Jamesa Milnera i The Citizens triumfowali po raz pierwszy.

11 minut po zmianie stron Edin Dzeko ponownie udowodnił Roberto Manciniemu, że gole potrafi zdobywać także grając od pierwszej minuty. Ostatnią bramkę tego popołudnia uzyskał z rzutu karnego Sergio Aguero. Argentyńczyk dwie minuty później opuścił murawę z powodu kontuzji. Man City wygrał 3:0.