Ranking Kickera: Borysiuk ustąpił weteranom, Wojtkowiak i Matuszczyk pominięci

Magazyn Kicker sporządził zestawienie najlepszych piłkarzy 2. Bundesligi w pierwszych 19 kolejkach sezonu. Wśród wyróżnionych znalazł się tylko jeden reprezentant Polski.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Wśród bocznych obrońców wyróżniono 8 zawodników (pierwszą lokatę zajął Słowak Peter Pekarik z Herthy Berlin). W tym gronie nie znalazł się Grzegorz Wojtkowiak, który wziął udział w 17 spotkaniach 1860 Monachium i zdobył jednego gola. Pozyskany z poznańskiego Lecha 28-latek przygodę z 2. Bundesligą rozpoczął obiecująco, ale później wyraźnie spuścił z tonu i za ostatnie spotkania otrzymywał przecięte noty (średnia 3,78, gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki).

Rywalizację na pozycji defensywnego pomocnika wygrali weterani: 32-letni Peer Kluge (Hertha) i Ivica Banović (Energie Cottbus) oraz 29-letni Peter Niemeyer (Hertha). W kolejnej grupie, w której znalazło się aż 13 piłkarzy, dziennikarze prestiżowego magazynu umieścili Ariela Borysiuka. Piłkarz FC Kaiserslautern (średnia ocen 3,29) rozegrał 17 pojedynków i zanotował jedną asystę. Podobnie jak Wojtkowiak były gracz Legii Warszawa słabiej radził sobie w końcówce roku.

W zestawieniu nie znalazło się miejsce dla Adama Matuszczyka. Zawodnik FC Koeln (średnia ocen 3,73) wystąpił w 14 spotkaniach i zapisał na swoim koncie jedną asystę. Uczestnik Euro 2012, chociaż przedłużył swój kontrakt z klubem, drugiej połowy ubiegłego roku na pewno nie zaliczy do udanych.

Ranking Kickera: Błaszczykowski spadł z podium, ale utrzymał "klasę międzynarodową"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×