Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Warta walczy o wsparcie z budżetu miasta

Poniedziałek będzie bardzo ważnym dniem dla Warty. Osoby decyzyjne spotkają się z radnymi Poznania i będą prosić o wsparcie na rundę wiosenną. Czy osiągną sukces?
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Radni wysłuchają przedstawicieli zielonych, ale na obecnym etapie uchwalania budżetu nie mają już możliwości zgłaszania do niego poprawek. Może to zrobić tylko prezydent Ryszard Grobelny.

- Będziemy chcieli namówić włodarzy do przesunięcia środków z innych obszarów. Liczymy na jakąkolwiek pomoc, bo w naszym obecnym położeniu liczy się każde 10 tys. zł. Być może zbierze się grupa radnych, która zrozumie sytuację, co pomogłoby nakłonić prezydenta do zmian. Mam nadzieję, że wytworzy się siła, która zdoła doprowadzić do przekazania jakichś pieniędzy na rzecz klubu - wyjaśnił wiceprezes zielonych, Maciej Chłodnicki.

Jak ustalił portal SportoweFakty.pl, przygotowywane są dwa scenariusze. Najpierw Izabella Łukomska-Pyżalska szczegółowo przedstawi sytuację Warty i poprosi o zastrzyk gotówki. Gdyby ten wariant nie wypalił, wówczas padnie inna propozycja, a mianowicie przekazanie I-ligowcowi na własność terenów, na których obecnie znajdują się jego obiekty. Wówczas klub miałby szansę uzyskiwać większe dochody, a te przeznaczałby na bieżącą działalność.

Równolegle trwa poszukiwanie nowych sponsorów, lecz wciąż toczą się rozmowy i brakuje konkretów.

Więcej o Warcie Poznań TUTAJ i na oficjalnej stronie klubu

Warta osiągnęła porozumienie z grupą piłkarzy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Libor_z_Pyrlandii Zgłoś komentarz
  Mam nadzieję, że Warta dostanie wsparcie od miasta, bo hasło "Poznań stawia na sport" jest niestety pustym sloganem. Pamiętam czasy, że jeszcze kilka lat temu był PSŻ Poznań, żeńska
  Czytaj całość
  "siata" grała w e-lidze (teraz są na zapleczu jako drużyna z Murowanej Gośliny), był jeszcze PBG Basket Poznań, który grał na Arenie i później przy DD. A teraz? Jest Warta, Grunwald (oba na zapleczu), kluby z hokeju na trawie i oczywiście Lech. Wstydem jest to, że w tak dużym mieście jak Poznań robi się coraz większa sportowa "pustynia" :/
  • Bodiczek Zgłoś komentarz
   Wszystko zalezy od Grobelnego, a on niestety wielką miłościa do Warty nie pała. Oby radnym udało się na tyle go przekonać, że pozwoli dać Warcie jakąś kasę. Temu klubowi sie to
   Czytaj całość
   należy jak psu buda, bo przez lata był traktowany w mieście jak piąte koło u wozu. A Lechowi jak mial kiedys duże problemy, to dawano ogromne milionowe dotacje. Tylko dzisiaj już mało kto o tym pamięta, a pojawiaja się nawet głosy, zeby miasto całkowicie wycofało się z finansowania sportu. Gdyby do czegoś takiego doszło, to za chwile Poznań stanie się totalną sportową pustynią.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×