Puchar Króla: Ronaldo uratował Real! Królewscy znów grali w osłabieniu

Bohaterem rewanżowego spotkania 1/8 finału Pucharu Króla pomiędzy Realem Madryt i Celtą Vigo został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wydatnie pomógł swojej ekipie w odrobieniu strat z pierwszego meczu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po raz pierwszy od dwóch spotkań mecz w bramce Realu Madryt rozpoczął Iker Casillas. Golkiper Królewskich przez ponad godzinę na boisku nudził się jednak niczym na ławce rezerwowych, gdyż gracze Celty Vigo nie potrafili nawet oddać strzału! Podopieczni Jose Mourinho z kolei nie przypominali ekipy, która w ostatnim czasie straciła tyle punktów i od początku natarli na rywali.

Już w 3. minucie świetnym niesygnalizowanym strzałem z boku boiska popisał się Cristiano Ronaldo, a piłka wleciała tuż przy słupku bramki Sergio Alvareza. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, a po centymetrowej asyście Luki Modricia drugi raz na listę strzelców wpisał się CR7. Portugalczyk powinien cieszyć się nawet z klasycznego hat-tricka, ale sędzia nie zauważył, że metr bliżej bramkarza znajdował się jeden z defensorów Celty i odgwizdał spalonego!

Po zmianie stron Królewscy nie atakowali już z takim animuszem, ale również Celta nie mogła znaleźć sposobu na miejscową defensywę. Emocje zaczęły się jednak w 72. minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę obejrzał Sergio Ramos. Goście trochę się przebudzili i 2-krotnie na wysokości zadania musiał stanąć Casillas.

Bohaterem nie został jednak golkiper Realu, a Ronaldo, który po błyskawicznej kontrze i silnym strzale z ostrego kąta skompletował hat-tricka. Portugalczyk swój świetny mecz uwieńczył jeszcze asystą przy golu Sami Khediry. W następnej rundzie podopieczni Mourinho zmierzą się z Valencią.

Real Madryt - Celta Vigo 4:0 (1:0)
1:0 - Ronaldo 3'
2:0 - Ronaldo 24'
3:0 - Ronaldo 87'
4:0 - Khedira 89'

Real Madryt: Casillas - Essien, Carvalho, Sergio Ramos, Arbeloa - Khedira, Xabi Alonso (46' Varane) - Oezil (76' Di Maria), Modrić, Ronaldo - Benzema (66' Higuain).

Celta Vigo: Alvarez - Mallo (45+1' Lago), Cabral, Tunez (46' Demidov), Bellvis - Jonathan Vila, Alex Lopez, Augusto Fernandez, de Lucas, Krohn-Dehli, Chu-young (56' Iago Aspas).

Żółte kartki: Ramos, Arbeloa (Real) oraz Tunez (Celta).

Czerwona kartka: Sergio Ramos /72', za drugą żółtą/ (Real).

Pierwszy mecz: 2:1
Awans: Real Madryt

***

Z Pucharu Króla odpadło również Levante, w którego kadrze po raz pierwszy od dwóch miesięcy pojawił się Dariusz Dudka. Polak wszedł nawet na boisko w 65. minucie, kiedy jednak Saragossa prowadziła już 2:0, grała z przewagą jednego zawodnika i była praktycznie pewna awansu do ćwierćfinałów.