Sparingowo: Kolejna porażka Wisły Kraków

W rozegranym w sobotnie popołudnie drugim sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek Wisła Kraków uległa 1:3 Czornomorcowi Odessa.

Maciej Kmita

5. zespół ukraińskiej ekstraklasy objął prowadzenie w 26. minucie po strzale Elisa Bakaja z linii pola karnego w okienko bramki Michała Miśkiewicza. 10 minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Garguła, trafiając do bramki rywali strzałem sprzed pola karnego. Odpowiedź Czornomorca była błyskawicza i jeszcze przed przerwą Ukraińcy znów prowadzili: Ivan Bobko pokonał Miśkiewicza po dośrodkowaniu Bakaja. Wynik meczu ustalił Maksim Szackich, który w 68. minucie gry wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Arkadiusza Głowackiego.

W pierwszym meczu kontrolnym w Belek krakowianie przegrali 1:2 z Energie Cottbus. Podczas pobytu w Turcji rozegrają jeszcze dwa sparingi: 22 stycznia z Amkarem Perm i 25 stycznia z Terekiem Grozny.

Wisła Kraków - Czornomorec Odessa  1:3 (1:2)
0:1 - Bakaj 26'
1:1 - Garguła 30'
1:2 - Bobko 40'
1:3 - Szackich (k.) 68'

Wisła: Miśkiewicz (46' Pareiko) - Jovanović (46' Jaliens), Chavez (46' Głowacki), Uryga (46' Czekaj), Bunoza (46' Burliga) - Wilk (46' Sobolewski), Sarki (46' Stolarski), Brud (46' Iliev), Garguła (46' Chrapek), Szewczyk (46' Kosowski) - Sikorski (46' Genkow).

Czornomorec: Bezotosny (46' Past) - Berger (46' Kutas), Fontanello (46' Vangjeli), Santana (46' P. Kowalczuk) - Zubejko (46' Crespí), K. Kowalczuk (46' Stargorodkskij), Polityło (46' Shatskix), Bobko (46' Bałaszow, 77' Slinkin), de Matos (46' Riera, 74' Didenko) - Dja Djedje (46' Burdujan), Bakaj (46' gracz testowany).