Sparingowo: KGHM Zagłębie Lubin rozgromiło Wartę Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Wągrowcu KGHM Zagłębie Lubin rozgromiło Wartę Poznań 5:0. Miedziowi mogli wygrać wyżej, gdyby Maciej Małkowski wykorzystał rzut karny.

Szymon Mierzyński

W pierwszej połowie piłkarze ze stolicy Wielkopolski jeszcze dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom. - Graliśmy nieźle. Oczywiście Zagłębie miało optyczną przewagę, ale potrafiliśmy sobie z tym radzić. Bramek, które straciliśmy spokojnie można było uniknąć. Przy pierwszej sprokurowaliśmy bezsensowny rzut wolny, zaś przy drugiej poślizgnęli się bramkarz i obrońca - zrelacjonował dla portalu SportoweFakty.pl kierownik Warty, Karol Majewski.

- W drugiej połowie w naszym zespole doszło do wielu zmian i wtedy Zagłębie dominowało już bezdyskusyjnie - dodał.

Sztab szkoleniowy Warty testował w tej potyczce dziewięciu piłkarzy. To: Jacek Zielonka (ostatnio Luboński KS), Krzysztof Michalski (Orzeł Ząbkowice Śląskie), Igor Jurga (Lech Poznań), Adrian Cieślak (Lech Poznań), Karol Lewandowski (Elana Toruń), Mikołaj Tokaj (Start Otwock), Bartosz Bobrowski (Start Otwock), Paweł Czoska (Arka Gdynia) i Rafał Napierała (Sparta Oborniki).

W składzie Miedziowych testowanych graczy zabrakło. Trener Pavel Hapal sprawdzał tylko zawodników, którzy jesienią występowali w Młodej Ekstraklasie, m. in. Mateusza Magdziaka i Damiana Kowalczyka.

Zwycięstwo KGHM Zagłębia mogło być wyższe niż 5:0, ale w 82. minucie Maciej Małkowski nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Łukasz Radliński.

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 5:0 (2:0)
1:0 - Aleksandar Tunczew 23'
2:0 - Michal Papadopoulos 26'
3:0 - Kamil Wilczek 52'
4:0 - Maciej Małkowski 67'
5:0 - David Abwo 69'

W 82. minucie Maciej Małkowski (KGHM Zagłębie Lubin) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Radliński obronił).

KGHM Zagłębie Lubin: I połowa: Marek Kozioł - Bartosz Rymaniak, Adam Banaś, Aleksandar Tunczew, Mateusz Magdziak (32' Costa Nhamoinesu), Robert Jeż, Szymon Pawłowski, Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd, Elton Lira, Michal Papadopulos; II połowa: Michał Gliwa - Paweł Widanow, Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Costa Nhamoinesu, Łukasz Hanzel, Wojciech Trochim, Kamil Wilczek, David Abwo, Maciej Małkowski, Damian Kowalczyk.

Warta Poznań: Adrian Lis (46' Łukasz Radliński) - Bartosz Bobrowski, Maciej Wichtowski (46' Adrian Laskowski), Adrian Bartkowiak (60' Adrian Cieślak), Przemysław Otuszewski (69' Wojciech Onsorge), Alain Ngamayama (46' Mikołaj Tokaj), Paweł Czoska (72' Rafał Napierała), Marcin Trojanowski (60' Gracjan Konieczny), Jacek Zielonka (46' Krzysztof Bartoszak), Mateusz Pogonowski (55' Michalski), Karol Lewandowski (35' Igor Jurga, 80' Dawid Czerniejewicz).

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.