Sparingowo: Grad bramek w meczu Sandecji

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w meczu sparingowym pokonali drugoligową Puszczę Niepołomice. W tym ciekawym spotkaniu padło bardzo wiele bramek, a stan boiska pozostawiał sporo do życzenia.

Artur Długosz

Sandecja Nowy Sącz pod okiem nowego szkoleniowca przygotowuje się do rundy wiosennej. W środę zespół pierwszoligowca rywalizował z grającą klasę rozgrywkową niżej, Puszczą Niepołomice. Mecz toczony był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - w niskiej temperaturze i na nie najlepiej przygotowanej murawie. Pomimo tego oba zespoły stworzyły dość ciekawe widowisko w którym padło kilka goli.

Sandecja jako pierwsza objęła prowadzenie. Po atomowym uderzeniu z dystansu Piotra Kosiorowskiego piłka odbiła się od słupka, dopadł do niej Piotr Giel i ulokował w bramce. Kilka minut później było już 1:1. Na śliskiej nawierzchni niezbyt pewnie spisał się Marcin Cabaj, co umiejętnie wykorzystał zawodnik Puszczy. Pierwszoligowiec kolejnego gola strzelił po dośrodkowaniu Adama Mójty i ładnym uderzeniu Patryka Tuszyńskiego, który bardzo dobrze wkomponował się w zespół i strzelił dla Sandecji kolejnego gola. Znów jednak szybko wyrównała Puszcza, bo siedem minut później było już 2:2. Tym razem jednak fatalnie zachował się sędzia liniowy, który nie dostrzegł wyraźniej pozycji spalonej.

Tuż po przerwie Sandecja znów strzeliła gola. Kosiorowski znalazł się z piłką w polu karnym, zmylił bramkarza i z ostrego kąta bez problemu trafił do siatki. To jednak nie podłamało zespołu drugoligowca, bowiem ten po raz kolejny potrafił doprowadzić do remisu. W 55. minucie David Paul popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik meczu w 59. minucie ustalił testowany Konstantin Derewlow, któremu po świetnym dograniu Pawła Nowaka nie pozostało nic innego, jak tylko skierować futbolówkę do siatki.

Był to już drugi sparing nowosądeczan w obecnym okresie przygotowawczym. Po remisie z grającym w ekstraklasie Widzewem Łódź, przyszła kolej na zwycięstwo w dobrym stylu. Patrząc dodatkowo na nazwiska, jakie Sandecja pozyskała do składu oraz zawodników będących w orbicie zainteresowań tego klubu, walka o utrzymanie nie powinna być trudna. Może nawet biało-czarni pokuszą się o miejsce w pierwszej dziesiątce? Jeżeli proces budowy drużyny będzie wyglądał tak, jak dotychczas, to kibice raczej mogą spać spokojnie.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 4:3 (2:2)

4:3 - Konstantin Derewlow 59'

Skład Sandecji Nowy Sącz: Marcin Cabaj (30' Paweł Zwoliński, 60' Daniel Bomba) - Marcin Makuch (46' zawodnik testowany), Arkadiusz Czarnecki (46' Przemysław Szarek), Peter Ziemba, Adam Mójta (46' Marcin Kowalski) - Maciej Bębenek (46' Jozef Certik), Paweł Nowak, Andrij Kikot (46' Sebastian Szczepański), Piotr Kosiorowski (60' Wojciech Mróz) - Piotr Giel (46' Kostiantyn Derewlow, 70' Ruben Sanchez), Patryk Tuszyński (46' Andrij Draholuk, 75' Wojciech Kalisz).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!