Sparingowo: Arka odegrała się za Puchar Polski

Porażka, remis, zwycięstwo - tak wygląda bilans tegorocznych sparingów piłkarzy Arki, którzy w sobotę 2:1 pokonali Olimpię Elbląg. Gdynianie tym samym zrewanżowali się za porażkę w Pucharze Polski.

Piotr Wiśniewski

Tegoroczne sparingi Arki Gdynia to przede wszystkim szansa dla piłkarzy testowanych, którzy chcą przekonać do siebie trenera Pawła Sikorę. Nie inaczej było i w starciu z II-ligową Olimpią Elbląg. Na boisku pojawili się: Dawid KubowiczSławomir CienciałaJakub MiszczukRafał Grzelak. Ten pierwszy otworzył wynik spotkania zamieniając na bramkę dośrodkowanie Mateusza Szwocha. Goście po kilku minutach mieli okazję do wyrównania, ale gola zdobyli chwilę po przerwie. Po błędzie Tomasza Jarzębowskiego piłkę przejął Michał Rombczyk i pokonał Miszczuka.

Arka nie rezygnowała z prób odzyskania prowadzenia. Żółto-niebiescy celu dopięli w 70. minucie. Strzałem w długi róg wygraną zapewnił arkowcom Dariusz Formella.

Gdynianie wcześniej 2:2 zremisowali z Pogonią Szczecin i przegrali 1:3 z Polonią Warszawa.

2:1 - Formella 70'

Arka (I połowa): Szlaga - Kubowicz, Cienciała, Wallace, Radzewicz - Brzuzy, Szwoch, Dettlaff, Jankowski - Marcus da Silva (23' Surdykowski), Górski.

Arka (II połowa):
 Miszczuk - Cienciała, Sobieraj, Jarzębowski, Tomasik - Grzelak, Kuklis, Rzuchowski, Formella - Surdykowski, Da Silva.

Olimpia: Rogaczow - Ressel, Broniarek, Ichim, Sedlewski - Paprocki, Skokowski, Graczyk, Wierzba - Piotrowski, Stępień.

Kolejne decyzje w Arce. Rosną szanse Rafała Grzelaka

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!