Primera Division: Wysoka porażka wicelidera, zażarta walka o LM (wideo)

Ciekawe spotkania 21. kolejki Primera Division oglądaliśmy w niedzielny wieczór. Athletic Bilbao w pełni zrewanżowało się za finał Ligi Europy, a spore problemy miała Malaga.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podopieczni Marcelo Bielsy pamiętają jak się gra w piłkę! Athletic Bilbao, szczególnie  w drugiej połowie, przypominali zespół, który w zeszłym sezonie wywalczył awans do finałów Ligi Europy i Pucharu Króla. Gdyby nie golkiper Atletico Madryt, Thibaut Courtois, wynik mógłby być jeszcze wyższy. W Los Colchoneros zdecydowanie widoczny był brak Radamela Falcao, bez którego bilans klubu w lidze to 2 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki.

Po niedzielnych meczach Atletico traci do FC Barcelony 11 punktów i ma już tylko 4 oczka przewagi nad goniącym Realem Madryt.

Do ostatnich sekund o zachowanie zwycięstwa musieli walczyć piłkarze Malagi. Andaluzyjczycy świetnie rozpoczęli starcie z Realem Mallorca, ale wraz z upływem czasu wszystko zaczęło się komplikować. Ostatnie 20 minut, przy stanie 2:3, gracze Manuela Pellegriniego musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Martina Demichelisa. Wygraną jednak utrzymali i zajmują czwarte miejsce w lidze.

Chrapkę na grę w Lidze Mistrzów ma jeszcze kilka zespołów z Betisem, Levante, Rayo Vallecano i Valencią na czele. Do tego nie można zapominać o powracających do formy Baskach z Bilbao czy Sevilli, którą niedawno przejął nowy trener.