Sparingowo: Remis Ruchu. Kompromitacja działaczy

Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali na Słowacji z zespołem tamtejszej ekstraklasy MFK Rużomberok 3:3. Niebiescy prowadzili już nawet 3:1, ale dali sobie wydrzeć wygraną w ostatnich dwudziestu minutach.

Michał Piegza

Było to pierwsze spotkanie kontrolne rozgrywane przez Niebieskich po klęsce dziesięć dni temu w boju z MSK Żilina 2:9.

Jeszcze w trakcie meczu oficjalna internetowa strona Ruchu poinformowała, że Niebiescy... wygrali 3:1. Wynik został zweryfikowany dopiero po kilkudziesięciu minutach.
Screen z oficjalnej strony Ruchu Chorzów Screen z oficjalnej strony Ruchu Chorzów
MFK Rużomberok - Ruch Chorzów 3:3 (1:2) 0:1 - Zieńczuk (k.) 25' 1:1 - Nagy (k.) 30' 1:2 - Sultes 45' 1:3 - gol samobójczy 49' 2:3 - Gressak 70' 3:3 - Lovas 72'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Pesković - Kikut, Djokić, Stawarczyk, Chwastek - Zieńczuk, Tymiński, Lewiński, Janoszka - Sultes, Jankowski.

II połowa: Kamiński - Konczkowski, Djokić, Komor, Lewczuk - Smektała, Panka, Malinowski, Włodyka - Kuświk, Niedzielan.