Juventus Turyn nie zdobędzie Pucharu Włoch! Ogromne emocje w półfinale

Mało kto spodziewał się, że Juventus Turyn w półfinałowym dwumeczu nie upora się z Lazio Rzym. Stara Dama po dramatycznej końcówce pojedynku na Stadio Olimpico pożegnała się jednak z rozgrywkami.

Konrad Kostorz
Przed tygodniem w Turynie padł remis 1:1 i jasnym było, że Juventus do awansu potrzebuje zdobycia przynajmniej jednej bramki w Wiecznym Mieście.

Już na początku meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji - Federico Marchetti powalił na murawę szarżującego Mirko Vucinicia, a arbiter nie wskazał na "wapno"! Po zmianie stron kilka razy w polu karnym padał po starciach z rywalami Sebastian Giovinco, jednak gwizdek sędziego wciąż milczał, choć protestom Bianconerich nie było końca! Po spotkaniu z pewnością nie zabraknie kontrowersji - turyńczycy już w sobotę mieli ogromne pretensje do arbitrów po tym, jak ci nie podyktowali w 93. minucie potyczki z Genoą (1:1) ewidentnego rzutu karnego.

W 53. minucie po precyzyjnej centrze Cristiana Ledesmy celnym strzałem głową popisał się Alvaro Gonzalez, nie dając szans Marco Storariemu. Antonio Conte posłał na boisko Andreę Pirlo i Claudio Marchisio, a Juventus dopiero w doliczonym czasie zdołał wyrównać - Arturo Vidal wykorzystał nieporozumienie Giuseppe Biavy i Stefana Radu.

Gdy obie drużyny szykowały się do dogrywki, Sergio Floccari, który na murawie zastąpił Miroslava Klosego, strzałem głową po centrze z rzutu rożnego wprawił w euforię kibiców na Stadio Olimpico. Nie był to jednak koniec emocji! W 94. minucie oko w oko z Marchettim stanął Giovinco, golkiper Biancocelestich odbił piłkę, a dobijający na pustą bramkę Marchisio chybił celu!

Lazio w finale zagra z AS Romą bądź z Interem Mediolan. W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w Rzymie Giallorossi wygrali 2:1.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 2:1 (0:0)
1:0 - Gonzalez 53'
1:1 - Vidal 90+1'
2:1 - Floccari 90+3'

Pierwszy mecz: 1:1, awans: Lazio Rzym.