Bundesliga: Artur Sobiech poszedł w odstawkę, beznadziejny mecz Hannoveru (wideo)

Powołany na spotkanie z Irlandią Artur Sobiech stracił zaufanie trenera Hannoveru 96. Trener Die Roten nie wpuścił Polaka do gry, gdy kontuzji doznał podstawowy napastnik.

Konrad Kostorz
W inauguracyjnym pojedynku 20. kolejki dużo lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy po porażkach z Borussią (0:5) i HSV (2:3) byli bardzo zdeterminowani. Werder atakował, stwarzał sytuacje bramkowe, jednak długo nie potrafił pokonać Rona-Roberta Zielera (w 77. minucie gości uratował Manuel Schmiedebach, który wybił piłkę z linii).

Niemoc pod bramką Hannoveru, który prezentował się wyjątkowo słabo, przełamał dopiero w końcówce wypożyczony z Bayernu Monachium Nils Petersen, który świetnymi strzałami wykorzystał podania Eljero Elii oraz Ozkana Yildirima, zdobywając swojego 8. i 9. gola w tym sezonie.

W 39. minucie kontuzji doznał napastnik Mohammed Abdellaoue i można było sądzić, że do gry wejdzie Artur Sobiech. Trener postanowił jednak posłać do boju pomocnika Konstantina Rauscha, a Polak pojawił się na murawie dopiero w 87. minucie i nie zdążył się niczym wyróżnić.

"Abdul" po fatalnym występie w meczu 18. kolejki z Schalke 04 stracił miejsce w "11" i nic nie wskazuje na to, by miał wrócić do regularnej gry.

Werder Brema - Hannover 96 2:0 (0:0)
1:0 - Petersen 85'
2:0 - Petersen 88'