WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Akademia Lechii Gdańsk rozwija ośrodki zamiejscowe

Obecnie w czterech ośrodkach zamiejscowych Akademii Lechii Gdańsk trenuje ponad 600 adeptów. Do 2015 roku "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" ma mieć około piętnaście ośrodków na Pomorzu i nie tylko.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

"Biało-zielona przyszłość z Lotosem" to program zamiejscowych Akademii Lechii Gdańsk, które istnieją już w Bytowie, Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim i Ustce. W 2013 roku powstaną kolejne ośrodki. - Podjęliśmy decyzję co do kolejnych lokalizacji. Na pewno będą to Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Chojnice, Stężyca oraz Krokowa, gdzie dojdzie do otwarcia nowego ośrodka 6 marca o godzinie 12 - powiedział Tomasz Bocheński, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Docelowo w 2015 roku akademie mają powstać w takich miastach, jak Luzino, Malbork, Kościerzyna, Świecie, Żukowo, i Kartuzy. - Cały rozwój będzie analizowany. Postanowiliśmy stworzyć też reprezentację ośrodków zamiejscowych, która będzie wyjeżdżać na turnieje zagraniczne, aby rywalizować najlepszymi zespołami w Europie. Będzie można porównać poszczególnych zawodników - dodał Bocheński.

Jak zostają wybierane ośrodki? - Dokonujemy dogłębnej analizy tego, co możemy zastać w ośrodku. Bardzo ważnym elementem jest baza treningowa, gdyż musimy mieć gdzie trenować. Ważne jest też, czy mamy odpowiednich szkoleniowców. Na dzień dzisiejszy trenerzy pracują w specyficznych realiach i nasza rola jest w tym, aby mogli sprostać naszym wymaganiom. Na wstępie oceniamy z kim mamy do czynienia. Trzeci element, to dostęp do jak największej liczby dzieciaków, by móc dokonywać naboru i selekcji. Oceniamy to na podstawie ankiet dla ośrodków. Nie jest sztuką podpisywać umowy i czekać na gotowych seniorów. Koncentrujemy się obecnie na rocznikach 2001 i młodszych - przekazał Bocheński.

Konsultatem Grupy LOTOS ds. Programu Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM został Tomasz Kafarski. - Po rozmowach, które przeprowadziliśmy z Tomaszem Kafarskim, postanowiliśmy że ktoś musi nadzorować całość przygotowań. Od lutego współpracujemy z panem Tomkiem, który sprawdza jak przebiega program. Mamy nadzieję, że w oparciu o współpracę przygotujemy specjalny program motywacyjny - powiedziała Jowita Twardowska, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS S.A.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wanciak 0
  tu nie było żadnej matematyki, tylko czyste domysły kolego. A czy reklamuje się? Reklamuje.
  Amadeusz 600 razy 4 to 10 tysięcy? No nie wiem :) Ciekawa matematyka. Pewnie nie będzie więcej niż 5 tysięcy młodych, bo przy większej ilości ciężko będzie to ogarnąć. Ciekawe jest to, że Lechia promuje się w takich miasteczkach jak Luzino, Kartuzy, Kościerzyna, czy Żukowo. Wygląda na to, że Arka nie będzie miała już nic do powiedzenia.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Amadeusz 0
  600 razy 4 to 10 tysięcy? No nie wiem :) Ciekawa matematyka. Pewnie nie będzie więcej niż 5 tysięcy młodych, bo przy większej ilości ciężko będzie to ogarnąć. Ciekawe jest to, że Lechia promuje się w takich miasteczkach jak Luzino, Kartuzy, Kościerzyna, czy Żukowo. Wygląda na to, że Arka nie będzie miała już nic do powiedzenia.
  wanciak Skoro w 4 ośrodkach trenuje prawie 600 osób, to w 15 musiało by trenować ponad 10 tys;) Takie rozmieszczanie ośrodków to też duża sprawa przy promocji klubu, który powoli zawłaszcza "dla siebie" pomorze.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wanciak 0
  Skoro w 4 ośrodkach trenuje prawie 600 osób, to w 15 musiało by trenować ponad 10 tys;) Takie rozmieszczanie ośrodków to też duża sprawa przy promocji klubu, który powoli zawłaszcza "dla siebie" pomorze.
  Amadeusz Bardzo dobra droga! 15 ośrodków zamiejscowych w których trenuje z 3000 osób, robi kolosalne wrażenie! Oby tak dalej, jedyna szansa na rozwój piłki nożnej w naszym kraju!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×