Puchar Króla: Znany rywal Realu w finale! Szykują się wielkie derby stolicy

W drugim półfinale Pucharu Króla większych szans rywalom nie dali piłkarze lokalnego rywala Królewskich. Przegrani najprawdopodobniej drugi raz z rzędu nie zagrają na europejskiej arenie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W pierwszym półfinałowym spotkaniu Atletico Madryt pokonało u siebie Sevillę 2:1.  Dla Andaluzyjczyków rewanżowe starcie na Sanchez Pizjuan było najważniejszym meczem w sezonie, ponieważ w lidze zajmują dopiero 12. miejsce i do strefy gwarantującej start w Lidze Europejskiej tracą 8 oczek.

Sevilla sprawdzianu jednak nie zaliczyła i już po pół godzinie przegrywała 0:2 za sprawą najlepszego gracza Los Colchoneros w 2013 roku - Diego Costy. Brazylijczyk najpierw popisał się świetnym strzałem, a chwilę później asystował przy trafieniu Radamela Falcao.

W tym momencie Andaluzyjczykom do awansu brakowało aż czterech bramek. Sygnał do ataku jeszcze przed przerwą dał Jesus Navas, jednak później podopieczni Diego Simeone zachowali bezpieczną przewagę i kolejnego gola stracili dopiero w doliczonym czasie gry.

Costa przez całe 90 minut dawał się we znaki rywalom, którzy po faulach na nim obejrzeli dwie czerwone kartki! W wielkim finale Pucharu Króla czekają nas derby Madrytu.

Sevilla FC - Atletico Madryt 2:2 (1:2)
0:1 - Diego Costa 6'
0:2 - Falcao 29'
1:2 - Navas 39'
2:2 - Rakitić 90+1'

Czerwone kartki: Medel /76'/ oraz Kondogbia /90+3'/ (obaj Sevilla).

Pierwszy mecz: 1:2
Awans: Atletico Madryt