Holandia: Fornalik spotkał się z Klichem

Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik gościł na niedzielnym meczu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie, w którym Ajax Amsterdam pokonał 3:0 PEZ Zwolle Mateusza Klicha.

Maciej Kmita

Po końcowym gwizdku panowie spotkali się na rozmowie w cztery oczy.

23-letni Polak po raz piąty z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie Zwolle, ale tym razem w przeciwieństwie do poprzednich spotkań nie dotrwał na boisku do końcowego gwizdka. Został zmieniony w 84. minucie gry, a powodem jego zejścia z placu był uraz stawu skokowego, którego nabawił się podczas starcia z Derkiem Boerrigterem.

Opiekun reprezentacji Polski nie miał okazji do obejrzenia Klicha w wielu akcjach ofensywnych, ponieważ jego zespół przez całe spotkanie bronił się na własnej połowie. Mimo to wychowanek Tarnovii zaprezentował kilka ciekawych zagrań, zanotował też kilka odbiorów.

Mimo porażki jego zespół wciąż utrzymuje się nad strefą spadkową z Eredivisie.

Według Mateusza Borka, który napisał o tym na twitterze, Fornalik ma dowołać Klicha na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą i San Marino.

Ajax Amsterdam - PEC Zwolle 3:0 (2:0)
1:0 - Sigthorsson 19'
2:0 - Siem de Jong 26'
3:0 - Boerrigter 80'