Zwycięstwo Śląska w sparingu

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali w sobotę, w meczu sparingowym, trzecioligową Ślęzę Wrocław 2:1 (0:0). Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Łukasz Gikiewicz i Mateusz Cetnarski.

Artur Długosz

Wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji narodowych, piłkarze Śląska Wrocław rozegrali spotkanie sparingowe ze zdecydowanie niżej notowaną Ślęzą Wrocław. Mistrzowie Polski ten mecz wygrali, chociaż delikatnie mówiąc - nie zachwycili.

Pierwsza połowa tej potyczki przypominała starcie dwóch wyrównanych drużyn. Gra toczyła się bowiem w środkowej części boiska, a nikt nie był w stanie groźniej zaatakować. Dziwić to może o tyle bardziej, że zawodnicy Ślęzy na co dzień rywalizują w trzeciej lidze, a wrocławianie cały czas deklarują walkę o jak najwyższe cele w rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski. Drużyna Ślęzy zagęściła obronę i swojej szansy szukała poprzez grę z kontry. Piłkarze WKS-u nie potrafili sobie natomiast poradzić z atakiem pozycyjnym.

Po przerwie gra zielono-biało-czerwonych ulega już poprawie, a spora w tym zasługa Waldemara Soboty i Łukasza Gikiewicza. "Giki" jako pierwszy wpisał się też na listę strzelców, a uczynił to w sposób dość niezwykły. W 66. minucie obrońca Ślęzy Piotr Stawowy po jednym z dośrodkowań chciał wybić piłkę, lecz trafił właśnie w Gikiewicza. Futbolówka odbiła się od napastnika i wtoczyła się do bramki obok zaskoczonego golkipera Ślęzy.

Chwilę później piłkarze Stanislava Levego nie popisali się w defensywie. Kamil Kowalski zagrał piłkę z prawej strony wzdłuż linii bramkowej, a wyśmienitej sytuacji nie zmarnował Grzegorz Rajter. Tuż przed końcem potyczki piłkarze z T-Mobile Ekstraklasy zdołali jednak ponownie wyjść na prowadzenie. W 86. minucie w polu karnym faulowany był Łukasz Gikiewicz, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Cetnarski. Ostatecznie Śląsk pokonał Ślęzę 2:1.

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 2:1 (0:0)
1:0 - Łukasz Gikiewicz 66'
1:1 - Grzegorz Rajter 82'
2:1 - Mateusz Cetnarski (k.) 86'

Śląsk: Kelemen (46' Żukowski) - Socha, Grodzicki (46' Kowalczyk), Kokoszka (46' Wasiluk), Spahić (46' Pawelec), Kaźmierczak (46' Elsner), Ostrowski (46' Sobota), Cetnarski, Mila (46' Stevanović), Patejuk (46' Ćwielong, 61' Patejuk), Diaz (46' Łukasz Gikiewicz).

Ślęza: Gąsiorowski - Bielski, Przystalski, Dorobek, Stawowy, Celuch (66' Flejterski), Flejterski (46' Synowiec), Janas (46' Hajdamowicz), Niewiadomski (46' Kątny), Brusiło (69' Rajter), Rajter (46' Kowalski).

Żółta kartka: Stawowy (Ślęza).