Radomiak gromi, Wigry kontynuują dobrą passę - wyniki sobotnich meczów 21. kolejki gr. wschodniej II ligi

Znakomicie w rundzie wiosennej spisują się piłkarze Wigier Suwałki. Zespół zajmujący przed tą kolejką 16. miejsce ograł w sobotę Mistrza Jesieni - Puszczę Niepołomice.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jako pierwsi w sobotę na murawę wyszli piłkarze w Radomiu. Radomiak podejmował Resovię. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy mecz dojdzie do skutku. Przez całą noc pracownicy MOSiR przygotowywali murawę i odgarniali śnieg, a w dzień meczu walczyli z wodą, która zebrała się na placu gry.

Oczywiście boisko było bardzo grząskie. W tych trudnych warunkach zdecydowanie lepiej poradzili sobie gospodarze. Radomianie na prowadzenie wyszli w 14. minucie, a gola zdobył Piotr Kornacki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Figiel. Radomiakowi grało się znacznie łatwiej od 37. minuty, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Wiesław Kozubek. Wcześniej gospodarze zdobyli prawidłową bramkę, ale sędzia nie dostrzegł, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową. Gra w przewadze spowodowała, że radomianie zaczęli dominować na boisku co udokumentowali jeszcze trzema bramkami. Tym samym zrewanżowali się Resovii za porażkę 0:5 w poprzedniej rundzie.

Rundę wiosenną w końcu zainaugurowali piłkarze Olimpii Elbląg i Motoru Lublin. Lepsi o jedną bramkę okazali się elblążanie. Bohaterem gospodarzy został Kiriłł Raduszko, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Błąd w tej akcji popełnił Kamil Kopycki, który minął się z futbolówką.

Wszystkie mecze ligowe w 2013 roku wygrali na razie piłkarze Wigier Suwałki. Tym razem drużyna, która przed tą kolejką znajdowała się tuż nad strefą spadkową ograła Puszczę Niepołomice, która zimowała na fotelu lidera. W Suwałkach do 90. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, ale wtedy szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylił Tomasz Tuttas. Był to już czwarty gol tego zawodnika w rundzie wiosennej.

1:0 - Raduszko 60'

Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)
0:1 - Paul 25'
1:1 - Lauryn 65
2:1 - Tuttas 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!