Serie A: Błysk 18-latka z Polski! Roma ograła zespół Glika, kolejna wpadka Interu

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Piotr Zieliński wyrasta na godnego następcę Antonio Di Natale w Udinese Calcio. Młodzieżowy reprezentant Polski miał duży udział w wyjazdowym zwycięstwie nad Parmą.

Ponieważ w 32. kolejce z powodu żółtych kartek pauzować musiał Antonio Di Natale, trener Francesco Guidolin zdecydował się posłać do boju od pierwszego gwizdka Piotra Zielińskiego. Wcześniej piłkarz z Ząbkowic Śląskich rozegrał w Serie A zaledwie 7 minut!

18-latek nie zawiódł oczekiwań sztabu szkoleniowego, zapisując na swoim koncie dwa punkty do klasyfikacji kanadyjskiej. W 12. minucie Zieliński asystował przy bramce Luisa Muriela, a w drugiej połowie jego obroniony strzał skutecznie dobił Roberto Pereyra. Polak pozostał na placu gry do 70. minucie, kiedy zastąpił go Emmanuel Badu.

Pechowej porażki z Romą doznała ekipa Kamila Glika. Reprezentant Polski nie zawinił przy żadnym ze straconych goli i spisał się poprawnie. W 58. minucie po strzale Alessio Cerciego fenomenalną interwencją popisał się Maarten Stekelenburg, a kilka chwil później kapitalny strzał w okienko bramki oddał Erik Lamela.

Torino grające w końcówce z przewagą jednego piłkarza przeprowadzało frontalne ataki, ale nie zdołało uratować nawet remisu i wciąż nie może być pewne utrzymania w Serie A. W następnej serii gier Glika i kolegów czeka trudny wyjazd do Florencji.

Od europejskich pucharów oddala się Inter Mediolan. Zespół Andrei Stramaccioniego po porażce 3:4 z Atalantą Bergamo tym razem nie sprostał Cagliari. Bohaterem Sardyńczyków został autor dwóch goli, Mauricio Pinilla, a Nerazzurri spadli w tabeli na 7. pozycję.

Ze strefy spadkowej nie wydobyła się Genoa CFC, która w derbowym pojedynku uratowała remis z Sampdorią. Po podziale punktów z Bolonią nadziei na pozostanie w elicie nie traci waleczne Palermo.