WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Radosław Osuch: Bydgoska gazeta nie chce naszego awansu

Właściciel bydgoskiego klubu Radosław Osuch postanowił w oświadczeniu wyjaśnić wszystkie kwestie związane z ukazaniem się artykułu w jednej z lokalnych gazet. Prezentujemy treść oświadczenia.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Wobec kolejnego szkalującego nasz klub artykułu w Expressie Bydgoskim w dniu dzisiejszym tj. 17 maja 2013 r., napisanego przez red. Hannę Walenczykowską, zostałem zmuszony do złożenia wyjaśnień. W artykule jest wiele matactw i celowych niedomówień:

1. Stwierdzenie, że "wyniki kontroli są miażdżące dla zarządu klubu" jest celowym niedopowiedzeniem, bo chodzi o poprzedni zarząd, na którego czele do czerwca 2011 r. stał prezes Bogdan Pultyn, o czym Express celowo już nie wspomniał.

2. Stwierdzenie, że "w nielegalny sposób została powołana spółka w 2009 roku" również oczywiście nie dotyczy obecnego zarządu oraz obecnych władz Miasta.

3. Stwierdzenie, że "miasto przekazało 3,7 mln zł na konto Zawiszy w latach 2010-2011 w sposób niegospodarny również nie dotyczy mojej obecności w klubie.

4. Stwierdzenie, że "łamano prawo o zamówieniach publicznych i nierzetelnie rozliczano miejskie dotacje" także nie ma ze mną nic wspólnego.

5. Stwierdzenie, że "prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski prawdopodobnie wstrzymał już przekazywanie Zawiszy dotacji" jest także absolutną nieprawdą, gdyż nasz Prezydent punktualnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec Zawiszy.

6. Stwierdzenie, że "piłkarze nie otrzymają ani złotówki" jest niecnym podstępem przed decydującymi meczami o awans do Ekstraklasy.

7. Stwierdzenie, że "już w trakcie obecnej kadencji, w ciągu dwóch lat Miasto przekazało prywatnemu podmiotowi (samorząd ma obecnie 3 % akcji) aż 3,7 mln zł... za te pieniądze wyemitowano akcje podwyższające jej kapitał" jest również nieprawdą, gdyż Miasto płaci Zawiszy za promocję Bydgoszczy.

Wobec praktycznie samych kłamliwych stwierdzeń na temat naszego klubu oraz władz Miasta, mogę wyciągnąć tylko jeden wniosek, że Express Bydgoski nie chce by Zawisza odniósł jakikolwiek sukces, a najlepiej, by klub nasz dodatkowo skłócić z Ratuszem. Nie dziwi mnie już, że artykuł ukazuję się dzień przed najważniejszym meczem w walce o awans do Ekstraklasy, jakby z tymi "kłamliwymi sensacjami" nie można było poczekać do zakończenia sezonu. Ponadto już wcześniej wielokrotnie Express Bydgoski, a w szczególności red. Fabiszewski, próbował niszczyć Zawiszę swoimi plotkami - kłamstwami, które zakończone zawsze były znakiem zapytania, aby nie mieć z tego tytułu żadnych konsekwencji prawnych.

Dlatego apeluję do wszystkich bydgoszczan, a w szczególności kibiców Zawiszy, aby nie czytali Expressu Bydgoskiego!

Z sportowym pozdrowieniem,

Radosław Osuch

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
wkszawisza.pl

Komentarze (16):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • pAblo 0
  nauka czytania ze zrozumieniem tekstu: miasto ma udziały i oprócz tego płaci za reklamę. to się nazywa "sponsoring".
  betcave A może warto zapytać ile pan Osuch wsadził dotąd w klub, skoro ma 97% udziałów, a miasto za swoje 3% władowało 3,7 miliona? Czy nie jest aby tak, że klub istnieje głównie dzięki miejskim dotacjom? Co z tego, że przewalono kasę gdy Osuch nie był w klubie, skoro to była publiczna kasa?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Special 1
  tak to w polonii dopiero zle sie dzieje.... co chwile jakies wlamania matactwa itp ... zajmijcie sie swoim podworkiem a nie tutaj cos tworzycie ... zenada
  smok Niby express nakłamał i wszystko jasne ale, w każdej legendzie jest trochę prawdy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szychta 0
  A Osuch to kto? ano ma......o.Zawisza był klubem wojskowym jak Legia i Śląsk i niech tak zostanie Prawdziwy Zawisza to czasy Pieszki,Harmaty Zgody czy nawet Bońka który nas spuścił do drugiej Ligii
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Pokaż więcej komentarzy (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×