Wielki krok Stalówki do utrzymania - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków

Stal Stalowa Wola wygrała na własnym boisku z Garbarnią Kraków 2:0. Zielono-czarni dzięki wygranej praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.

Kamil Górniak

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Stalówką a Garbarnią była bardzo słabym widowiskiem. Brakowało ciekawych akcji, strzałów w światło bramki. Goście właściwie ani razu nie zagrozili bramce zielono-czarnych. Stalowcy z kolei kilka razy groźnie dośrodkowywali. Były także strzały, ale nie były one zbyt groźne.

W 5. minucie Krystian Getinger otrzymał podanie w polu karnym, lecz trafił tylko w boczną siatkę. W 31. minucie Patryk Tur także z pola karnego strzelił na bramkę Garbarni, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W samej końcówce gospodarze mieli jeszcze swoje szanse, ale ani Michał Bogacz, ani Radosław Mikołajczak, ani Michał Kachniarz nie potrafili pokonać bramkarza Garbarni. W doliczonym czasie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Paweł Byrski.

Chwilę po wznowieniu gry Stalowcy mieli wyborną okazje na zdobycie gole, ale Getinger z 20.metrów uderzył w poprzeczkę. Później nie działo się zbyt wiele. W 65. minucie goście oddali pierwszy strzał na bramkę. Mateusz Broź uderzył z rzutu wolnego, a piłka przeszła minimalnie obok słupka. W 74. minucie wprowadzony chwile wcześniej Michał Mistrzyk przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Garbarni.

120 sekund później Robert Widawski skapitulował. Z narożnika pola karnego mocno uderzył Radosław Mikołajczak. Piłka wpadła w okienko i stadion w Stalowej Woli oszalał. Garbarnia ruszyła do odrabiania strat. To jednak gospodarze zdobyli drugiego gola i mieli okazję powiększyć swój dorobek. Zanim Stalowcy trafili do siatki Garbarni po raz drugi w 86. minucie Michał Kachniarz z kilku metrów nie trafił w bramkę strzałem z główki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Michał Mistrzyk dobił piłkę do siatki po zagraniu Mikołajczaka.

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)
1:0 - Mikołajczak 76'
2:0 - Mistrzyk 90'+1

Stal Stalowa Wola: Dydo - Bartkiewicz, Kachniarz, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Tur (73' Mistrzyk), Argasiński, Horajecki, Getinger, Juda (87' Widz).

Garbarnia Kraków: Widawski - Ryś, Haxhijij, Pluta, Byrski, Kalicki (85' Kaczor), Metz, Siedlarz, Wajda (59' Uwakwe), Fedoruk (65' Talaga), Broź (76' Kozieł).

Żółte kartki: Tur, Bogacz (Stal) oraz Byrski, Uwakwe (Garbarnia).

Czerwona kartka: Byrski (Garbarnia - za drugą żółtą).

Widzów: 600.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!