El. ME U-19: Porażka w haniebnym stylu - relacja z meczu Polska - Chorwacja

W spotkaniu z Chorwacją reprezentacja Polski U-19 zaprezentowała się katastrofalnie i poległa 0:2. Momentami trudno było oglądać nieporadną grę podopiecznych Marcina Sasala.

Szymon Mierzyński
Po zwycięstwie Hiszpanii nad Grecją (2:0) w pierwszym piątkowym pojedynku biało-czerwoni nie mieli już szans na awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy, mimo to liczono, że pokażą się z dobrej strony, zwłaszcza że byli zdecydowanie mniej obciążeni psychicznie (ekipa z Bałkanów wciąż zachowywała szanse na kwalifikację). Nadzieje okazały się jednak płonne, bo nasz zespół rozegrał fatalne spotkanie.

Od pierwszych minutach w szeregach obronnych Polaków panowała totalna panika, a rywale z łatwością dochodzili do czystych sytuacji. Przed przerwą nie udało im się udokumentować przewagi, lecz po zmianie stron dopięli swego. W 53. minucie Dario Canadjija podał prostopadle do Kruno Ivancicia, a ten z dziecinną łatwością pokonał Oskara Pogorzelca.

Tuż po utracie gola podopieczni Marcina Sasala mieli jedyną w całym meczu wyborną okazję na trafienie do siatki. Po szarży Martina Kobylańskiego oko w oko z Marko Malenicą stanął Mariusz Stępiński, ale wykończenie było koszmarne. Po strzale świeżego nabytku FC Nuernberg futbolówka poleciała nad poprzeczką.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

W dalszej części rywalizacji biało-czerwoni byli już irytująco bezradni. W dodatku stracili drugą bramkę. Padła ona w 79. minucie, gdy Marko Alvir dopełnił formalności z 5 metrów, wykorzystując totalną dezorganizację w obronie przeciwnika.

Polacy nie dotrwali do końca w pełnym składzie, bo tuż przed upływem regulaminowego czasu gry za brutalny faul na Tomislavie Kisie z boiska wyleciał Łukasz Kacprzycki. Co ciekawe, piłkarz ten został desygnowany do gry zaledwie 21 minut wcześniej. Jego zachowanie było jednak idealnym podsumowanie marazmu i niemocy naszej drużyny podczas pojedynku w Starogardzie Gdańskim.

Wynik 0:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego i po 2. kolejce eliminacji mistrzostw Europy piłkarze Marcina Sasala zajmują 4. miejsce w tabeli. W poniedziałkowym starciu z Grecją przyjdzie im zatem walczyć o honor.

Polska U-19 - Chorwacja U-19 0:2 (0:0)
0:1 - Kruno Ivancić 53'
0:2 - Marko Alvir 79'

Polska U-19: Oskar Pogorzelec - Tomasz Kędziora, Igor Łasicki, Gracjan Horoszkiewicz (46' Mariusz Stępiński), Adrian Liberacki, Lukas Klemenz, Paweł Stolarski (58' Konrad Nowak), Sebastian Mrowca, Aleksander Jagiełło (68' Łukasz Kacprzycki), Kamil Kurowski, Martin Kobylański.

Chorwacja U-19: Marko Malenica - Bruno Marotti, Jozo Simunović, Dino Perić, Antonio Pavić, Herdi Prenga (60' Tomislav Kis), Dario Canadjija, Marko Alvir, Filip Krovinović (85' Miro Kovacić), Kruno Ivancić, Dino Spehar (46' Petar Brlek).

Żółte kartki: Tomasz Kędziora, Sebastian Mrowca (Polska U-19) oraz Marko Alvir (Chorwacja U-19).

Czerwona kartka: Łukasz Kacprzycki /89' za faul/ (Polska U-19).

Sędzia: Anatolii Zhabchenko (Ukraina).