Polacy w Alpha Ethniki: Asysta Grzelaka na wagę zwycięstwa

W weekend odbyła się 3. kolejka Alpha Ethniki. W tej serii spotkań nasi rodacy, którzy są związani z klubami z greckiej ekstraklasy, grali ze zmiennym szczęściem. Powody do zadowolenia ma Rafał Grzelak, który zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z AE Larissa. Były zawodnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 14. minucie nasz rodak zaliczył asystę. Pomocnik dośrodkował z prawej strony z rzutu wolnego. Do futbolówki dopadł Victor Agali, którzy uderzeniem głową pokonał golkipera. Grzelak opuścił plac gry w 86. minucie. Na boisku pojawił się za niego Pantelis Rizogiannis. Skoda odniosła zwycięstwo w stosunku 1:0.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie w Atenach przeciwko AEK. Goście doznali porażki 0:1. Jednak rozmiary przegranej mogłyby być większe, gdyby nie dobre interwencje byłego zawodnika Korony Kielce.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zmierzył się na wyjeździe z Panioniosem Ateny. Były futbolista Amiki Wronki wystąpił całe spotkanie. Mecz zakończył się remisem 1:1. Po tym pojedynku Malarz był chwalony przez greckie media. Golkiper w niedzielę miał swój dzień. Z drugiej strony trzeba wspomnieć, iż miejscowi byli bardzo nieskuteczni.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski obrońca zagrał cały mecz na wyjeździe z Panthrakikosem Komotini. Jego klub na boisku przeciwnika odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się u siebie z Panathinaikosem. Polak nie pojawił się na murawie w trakcie pojedynku ze stołeczną drużyną. Goście wygrali 2:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie zagrał w pojedynku z Panserraikosem. Mistrz kraju łatwo pokonał u siebie beniaminka w stosunku 4:1.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie ze Skodą Xanthi (0:1). Napastnik nie zagrał w tym spotkaniu.