Sparingowo: Flota ukarana za minimalizm

Marcin Siedlarz oraz Patryk Brzyski pojawili się na testach w świnoujskim klubie. Zagrali w ostatnim, zremisowanym 2:2 sparingu z Torgelower SV.

Bogusław Baniak opuścił w sobotę ławkę rezerwowych i przeniósł się na przeciwną stronę boiska. Przyglądał się z tego miejsca ofensywie swojego zespołu. I jak na złość - wyglądała ona przeciętnie. Co prawda, Flota Świnoujście objęła prowadzenie po strzale z bliska Marcina Siedlarza, ale to jedyna klarowna sytuacja strzelecka, którą miała przez pół godziny.

Torgelower (V liga) potrafił się odgryźć. Groźne strzały oddali Lucas Kruger i Mateusz Jureczko. Pierwszemu zabrakło precyzji, na drodze drugiego stanął Marcin Gąsiński.

Niewiele ciekawego wnieśli testowani: Marcin Siedlarz (Garbarnia Kraków) oraz Patryk Brzyski (Lechia Gdańsk), którzy notowali dużo prostych strat i gubili się w rozegraniu.

Prowadzenie podwoił po przerwie Bartosz Śpiączka, który wykorzystał koszmarny błąd bramkarza Torgelower i skierował piłkę do pustej bramki. Niewiele lepiej od swojego vis-a-vis zachował się w 87. minucie Łukasz Kupczanko, który wypuścił futbolówkę pod nogi Przemysława Ciołka, który zdobył gola kontaktowego.

Gryfy wyrwały remis w ostatnich sekundach, gdy sytuację sam na sam wykorzystał Dominik Plaża.

Wyspiarze zostali zatem ukarani za minimalizm, w ich grze brakowało fajerwerków, a sparing był momentami nużący. Po meczu zapadnie decyzja w sprawie testowanych. Wiadomo już, że we Flocie nie zakotwiczy Michal Machacek. Pierwszy mecz o stawkę czeka świnoujścian w środę, z KS-em Polkowice.

Flota Świnoujście - Torgelower SV Greif 2:2 (1:0)
1:0 - Marcin Siedlarz 7'
2:0 - Bartosz Śpiączka 56'
2:1 - Przemysław Ciołek 87'
2:2 - Dominik Plaża 90'

Flota: Gąsiński (46' Kupczanko) – Fryc (46' Opałacz), Stasiak, Kieruzel, Jasiński (79' Homnik), Niewiada (46' Szałek), Bodziony (60' Mysiak), Grzelak (56' Nnamani), Siedlarz (46' Homnik (75' Michał Pawlak)), Brzeski (46' Wrzesień), Nwaogu (46' Śpiączka).

Torgelower: Hartleib (46' Wuhn) – Sobolczyk (70' Giermann), Jager, Kruger (70' Zabel), Kotula, Ciołek, Lorenz, Jandt (46' Plaża), Jureczko, Miśta, Dymek.