Sparingowo: Pierwsze zwycięstwo Manuela Pellegriniego

Nowy menedżer Manchesteru City Manuel Pellegrini odniósł pierwsze zwycięstwo w meczu sparingowym. The Citizens pokonali zespół South China.

Manchester City przebywa w Azji, gdzie bierze udział w turnieju Premier League Asia Trophy. W półfinale Tottenham Hotspur przegrał z Sunderlandem. To Czarne Koty czekały na zwycięzcę drugiej pary.

Manuel Pellegrini wystawił silną jedenastkę przeciwko swoim rywalom. W ataku samotnym graczem był Edin Dzeko. Wspierać mieli go Samir Nasri, James Milner czy Yaya Toure. Tego ostatniego w drugiej połowie zastąpił nowy nabytek wicemistrzów Anglii Alvaro Negredo.

Jedyna bramka padła w 21. minucie, gdy Bośniak Dzeko skierował futbolówkę do siatki. Man City nie potrafił zdobyć więcej goli, ale i tak awansował do finału mini-turnieju.

Dla Pellegriniego było to pierwsze zwycięstwo jako trenera Man City.  South China - Manchester City 0:1 (0:1) 0:1 - Dzeko 21'

Man City: Hart - Zabaleta (75' Sinclair), Kompany, Lescott, Clichy (40' Kolarov), Milner, Nasri, Barry (55' Rodwell), Fernandinho (65' Javi Garcia), Toure (55' Negredo), Dzeko (75' Richards).